+48 793 016 012

jachtowy sternik morski

Jachtowy sternik morski – kurs dla wszystkich pasjonatów żeglarstwa – Szkoła Żeglarstwa KLIPER

Każdy pasjonat żeglowania na początku swojej kariery pragnie zdać kurs żeglarski – umożliwiający posługiwanie się patentem żeglarza jachtowego. To pierwszy krok do rozpoczęcia swojej przygody w tej dziedzinie. Kolejnym krokiem jest zostanie sternikiem jachtowym. Kurs skierowany jest do osób pragnących efektywnie polepszyć swoje umiejętności, mających w planach pływanie po wodach śródlądowych i morzu (oczywiście z pewnymi ograniczeniami wynikającymi ze stosownych ustaw oraz rozporządzeń).

Jachtowy sternik morski – jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać patent?

Kurs żeglarski kończący się zdobyciem drugiego z patentów żeglarskich – jachtowego sternika morskiego możliwy jest dla osób, które ukończyły 18 lat oraz odbyły dwa lub więcej rejsów morskich – obejmujących minimum 200 godzin na wodach. Podsumowaniem wiedzy praktycznej i teoretycznej jest egzamin. Uzyskany patent żeglarski daje również uprawnienia morskiego sternika motorowodnego, które można zdobyć także podczas odrębnego kursu.

Jachtowy sternik morski – jakie daje możliwości?

Ukończenie kursu na jachtowego sternika morskiego to pierwszy krok do rozpoczęcia szkolenia, a następnie uzyskania patentu kapitana jachtowego. Podczas nauki poznasz zasady odpowiedniego manewrowania, dowodzenia załogą, odczytywania map czy informacji pogodowych. Dodatkowo dowiesz się, jak dobrze planować rejsy. Zaufaj profesjonalistom z naszej Szkoły Żeglarskiej, a nie pożałujesz podjętej decyzji. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia poniższej oferty. Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy. Skontaktuj się już teraz.

Wyświetlanie jednego wyniku