Kurs motorowodny Dziwnów

Gdzie zrobić kurs sternik motorowodny Dziwnów?

Dziwnów to niewielki port morski w województwie Zachodniopomorskim, leżący kilkanaście mil morskich na wschód od Świnoujścia. Kursy motorowodne w Dziwnowie, na patent sternika motorowodnego organizuje KLIPER – szkoła żeglarska i motorowodna, która najwięcej organizuje kursów motorowodnych w Szczecinie.

Trochę o Dziwnowie:

To stara osada rybacka, w 1170 przez ujście Dziwny usiłowały uciekać statki króla duńskiego Waldemara Wielkiego, ale przez okoliczne mielizny musiały zawrócić (do niedawna trzeba było jeszcze uważać na mielizny przy podejściu do portu). Obecnie w Dziwnowie jest nowoczesna marina i odremontowany falochron i główki portu. Miejscowość jest popularna szczególnie w sezonie turystycznym. Większe jachty i żaglówki by przepłynąć Dziwną na Zalew Kamieński i Zatokę Wrzosowską muszą poczekać na otwarcie mostu, który jest jedną z atrakcji turystycznych Dziwnowa.

Kto może wziąć udział w kursie?

Kurs sternik motorowodny Dziwnów jest przede wszystkim skierowany do początkujących motorowodniaków jak i osób które do tej pory pływały małymi motorówkami bez patentu, a chciałyby wynająć większą motorówkę, hauseboat lub skuter wodny.

Na jakim jachcie szkolimy?

Nasza motorówka to RIB XS 600 Deluxe z silnikiem Mercury Seapro 150 KM.

Jak wygląda egzamin na sternika motorowodnego?

Egzamin na patent sternika motorowodnego składa się z 2 części:

– teoretycznej,

– praktycznej.

Żeby zdać egzamin musisz z obu części uzyskać wynik pozytywny. Na praktyce egzaminator może poprosić o wykonanie następujących manewrów:

– wydawanie komend,

– wprowadzenie motorówki w ślizg,

– „człowiek za burtą”

– cumowanie,

– prace bosmańskie,

– prowadzenie motorówki przy spotkaniu z innym jachtem,

Czy w Dziwnowie można wynająć skuter wodny lub motorówkę?

Dziwnów jest popularną miejscowością w sezonie turystycznym nad Bałtykiem. W sezonie, najczęściej czasowo działają tam wypożyczalnie sprzętu wodnego, w tym motorówek i skuterów wodnych. W celu wynajęcia jednostki o dużej mocy silnika zrób przed sezonem patent motorowodny PZMWiNW.

W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce na kursie motorowodnym?

Wciśnij przycisk REZERWACJA w prawym górnym rogu strony i zapisz się na wybrany termin.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach