Kurs motorowodny Gorzów Wielkopolski

Gdzie w Gorzowie Wielkopolskim prowadzone są kursy motorowodne?

Szkolenie na patent sternika motorowodnego można zrobić na rzece Warcie w samym mieście. Kurs motorowodny Gorzów Wielkopolski jest możliwy również w pobliskim Santoku, u ujścia rzeki Noteć do rzeki Warty. Santok to historyczny gród z czasów kształtowania się Państwa Polskiego. Obecnie to niewielka miejscowość, w której mieści się uroczo zlokalizowana marina. W pobliżu Gorzowa jest jezioro Marwicko. Kilkadziesiąt kilometrów na południe od Gorzowa jest jezioro Lubiąż i jezioro Lubniewsko, gdzie można zrobić kurs motorowodny Lubniewice lub przejść szkolenie i zdać egzamin na licencję do holowania narciarza wodnego i innych obiektów pływających takich jak: banany, dmuchane koła itp. Jeżeli nie znajdziesz w pobliżu interesującego Cię szkolenia to zapraszamy na kurs motorowodny Szczecin, gdzie regularnie organizujemy szkolenia na patent sternik motorowodny PZMWiNW i licencje do holowania narciarza wodnego. Jeśli nie znajdziesz dogodnego terminu w pobliżu możesz zapisać się na kurs motorowodny Poznań.

Dla kogo jest ten kurs?

W szkoleniu sternik motorowodny w Gorzowie Wlkp. może uczestniczyć już nawet czternastolatek. (niepełnoletni za zgodą rodziców). To kurs dla początkujących, którzy chcą pływać jednostkami nieco większymi niż motorówki dostępne bez patentu.

Trening praktyczny odbywa się zwykle na łodzi typu RIB – XS 600 Deluxe z silnikiem Mercury 150 HP, ale czasami też szkolimy na innych motorówkach.

Czy po kursie mogę wynająć motorówkę?

Tak, poszukaj oferty w pobliżu lub skorzystaj z naszej oferty czarterowej w Szczecinie.

Co dalej po szkoleniu?

Jeśli chcesz rozwijać wiedzę i umiejętności motorowodniackie to zapraszamy na szkolenie na licencję do holowania narciarza wodnego lub na rejsy morskie po Bałtyku by zdobyć staż na motorowodnego sternika morskiego.

EGZAMIN NA PATENT MOTOROWODNY

Egzamin na sternika motorowodnego składa się z części teoretycznej i części praktycznej.

Egzamin teoretyczny to 75 pytań jednokrotnego wyboru i na minimum 65 należy odpowiedzieć poprawnie by zaliczyć część teoretyczną egzaminu.

Egzamin praktyczny to manewry ćwiczone na szkoleniu takie jak:

– człowiek za burtą,

– odejście od nabrzeża,

– podejście do nabrzeża,

– węzły i prace bosmańskie,

– ślizg,

– manewry przy spotkaniu z innym jachtem,

– kotwiczenie,

– praca w charakterze członka załogi.

Czy w pobliżu Gorzowa można pływać motorówką?

Tak. Blisko stąd jest do ujścia Warty do Odry i możemy popłynąć dalej np. kanałami wodnymi do Berlina. Niedaleko jest do Kostrzyna nad Odrą lub Słubic. W pobliżu jest też kilka ośrodków wypoczynkowych zlokalizowanych na jeziorem Lubiąż w Lubniewicach, niedaleko jest też do miejsc gdzie można przejść szkolenie takie jak kurs motorowodny Lubikówko nad jeziorem Lubikowskim czy też kurs motorowodny Międzyrzecz na jeziorem Głębokim.

W związku z coraz większym upowszechnianiem żeglarstwa, motorowodniactwa i turystyki wodnej możliwości jest coraz więcej, dlatego zachęcamy do skorzystania z oferty Szkoły żeglarstwa KLIPER.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach