Kurs motorowodny Konin

Jak zapisać się na kurs motorowodny w Koninie?

Jeśli jesteś zainteresowany kursem sternik motorowodny Konin to zapoznaj się z naszą ofertą. Jesteśmy największą szkołą żeglarską w Wielkopolsce i północno-zachodniej Polsce. Prowadzimy szkolenia wyjazdowe, możesz też zapisać się na jeden z aktualnie dostępnych terminów – np. na kurs motorowodny w Poznaniu.

Co trzeba zrobić by zostać sternikiem motorówki?

Żeby uzyskać patent motorowodny sternika motorowodnego trzeba zdać egzamin z wiedzy i umiejętności. Warunkiem podejścia do egzaminu jest ukończenie minimum 14 lat

Na czym pływamy?

Mamy nowoczesne motorówki z silnikami o mocy co najmniej 40-50 KM, z kierownicą i konsolą, zarejestrowane jako motorowe jachty komercyjne.

Jak przebiega kurs na sternika motorowodnego?

Kurs motorowodny składa się z teorii przez internet oraz praktyki na wodzie

W jaki sposób odbywa się egzamin na sternika motorowodnego?

Egzamin na sternika motorowodnego obejmuje część praktyczną i teoretyczną. Część teoretyczna to test. Część praktyczna to manewry takie jak:

– cumowanie,

– ślizg,

– człowiek za burtą,

– prace bosmańskie.

Jakie akweny wodne są w pobliżu Konina?

Przez Konin przepływa rzeka Warta. W pobliżu znajdują się jeziora:

– Jezioro Gosławkie

– Jezioro Mikorzyńskie

– Jezioro Ślesińskie

Nieco dalej

– Jezioro Skulskie

Jakiś czas temu w Skulsku zawody motorowodne organizował Wielkopolski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego we współpracy z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego.

Przyszli motorowodniacy po zdobyciu niezbędnych uprawnień motorowodnych będą mogli podziwiać z wody Wielką Pętlę Wielkopolski.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach