Kurs motorowodny Koszalin

Czy w Koszalinie można zrobić kurs sternika motorowodnego?

Szkolenia na uprawnienia motorowodne organizuje Szkoła żeglarstwa KLIPER. Kurs motorowodny Koszalin to szkolenie przewidziane dla osób, które chcą samodzielnie wynajmować jachty motorowe, potrzebne do prowadzenia jachtów motorowych, skuterów wodnych czy też innych motorówek.

Po co mi patent motorowodny?

Żeby prowadzić jachty z silnikami o mocy przekraczającej 10 kW powinieneś mieć patent sternika motorowodnego, który możesz uzyskać po kursie w naszej szkole i zdaniu egzaminu na patent sternika motorowodnego.

Kto może zapisać się na szkolenie?

Nie ma górnego limitu wieku, ale najpóźniej w dniu egzaminu trzeba mieć skończone 14 lat.. Dla grup zorganizowanych możemy przeprowadzić szkolenie na zamówienie. Mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego zapraszamy na kurs motorowodny Szczecin – dobrze skomunikowana stolica województwa, gdzie prowadzimy szkolenie praktyczne i egzaminy. Teorię prowadzimy przez internet online. Pływania głównie w weekendy.

Jak przebiega kurs i egzamin na patent motorowodny?

Szkolenie i egzamin składają się z teorii i z praktyki.

Kurs sternika motorowodnego Koszalin to nauka z materiałów online. Baza pytań i odpowiedzi ma przygotować do egzaminu na sternika motorowodnego, i być uzupełnieniem wykładów i książki Bezpieczna Woda dodawanej do kursu.

Część praktyczna szkolenia przebiega w niewielkich grupach szkoleniowych.

Jak wygląda egzamin na patent sternika motorowodnego?

Egzamin na koniec kursu przeprowadza Komisja Egzaminacyjna. Żeby zdać, trzeba poprawnie rozwiązać test obejmujący 75 pytań m.in.: z meteorologii, ratownictwa, locji, przepisów. Trzeba też uzyskać pozytywną ocenę z części praktycznej egzaminu.

Czy w Koszalinie są organizowane kursy motorowodne?

Kurs motorowodny Koszalin jest przewidziany dla przyszłych adeptów sporów motorowodnych i turystów. W pobliżu Koszalina znajdują się dwa duże jeziora – Jezioro Jamno i Jezioro Bukowo. Weź udział w kurs motorowodny Bobolice lub Białogard. Z Koszalina jest też blisko nad Morze Bałtyckie, gdzie można zrobić kurs motorowodny Darłowo lub szkolenie motorowodne Mielno.

Gdzie Szkoła żeglarstwa KLIPER prowadzi szkolenia?

W województwie Zachodniopomorskim szkolenia prowadzimy przede wszystkim w Szczecinie i w Świnoujściu, ale dla zorganizowanych grup możemy poprowadzić kursy wyjazdowe.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach