Kurs motorowodny Police

Czy w Policach mogę przejść szkolenie na sternika motorowodnego?

Zainteresowanych, którzy chcą uzyskać uprawnienia motorowodne poprzez kurs motorowodny Police zachęcamy do zapisu na jedno z naszych szkoleń. Zwykle prowadzimy kursy motorowodne Szczecin, przez cały sezon, co około 2-3 tygodnie.

Dla kogo jest to szkolenie?

Kurs sternik motorowodny Police jest dla wszystkich, którzy chcą zdobyć patent motorowodny do prowadzenia motorówek i skuterów wodnych z silnikami o mocy ponad 10 kW. Warunkiem podejścia do egzaminu państwowego jest ukończone 14 lat, ale osoby nieletnie muszą uzyskać zgodę wszystkich opiekunów prawnych.

Na jakim sprzęcie odbywa się kurs?

Kursy motorowodne prowadzimy na nowoczesnej łodzi motorowej RIB model XS 600 Deluxe z silnikiem Mercury SeaPro 150 KM. Jacht jest dobrze wyposażony, zarejestrowany w systemie REJA24 jako jacht komercyjny. Egzaminy państwowe są przeprowadzane na tej samej jednostce.

Czy po kursie będę mógł wynająć housboat lub skuter wodny?

Houseboaty – domki na wodzie, którymi można też popływać są produkowane w okolicach Szczecina. Posiadając właściwe uprawnienia – patent sternika motorowodnego możesz samodzielnie prowadzić wszystkie łodzie motorowe po śródlądziu, w tym skutery wodne lub houseboty.

Czy egzamin na patent sternika motorowodnego jest trudny?

Naszym zdanie nie jest, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. W naszej ocenie jest znacznie prostszy niż np. egzamin na prawo jazdy.

Egzamin składa się z teorii oraz praktyki. Żeby uzyskać ocenę pozytywną musisz w jednej sesji egzaminacyjnej zdać obie części. Część praktyczna to manewry łodzią motorową, a część teoretyczna to test obejmujący:

– ratownictwo

– przepisy,

– locję,

– budowę jachtów motorowych,

– nawigację,

– meteorologię.

Gdzie w Policach mogę pływać motorówką?

Police leżą nad wodą. Stąd masz blisko by popływać po okolicznych kanałach wodnych, po rzece Odra, czy też dalej po Roztoce Odrzańskiej i Zalewie Szczecińskim. Można też wybrać się w rejs po Jeziorze Dąbie do Lubczyny lub Szczecina. Warto przepłynąć się okolicznymi kanałami lub np. rzeką Świętą łączącą szczecińskie kanały z Jeziorem Dąbie lub wpłynąć na to jezioro od północy Ińskim Nurtem i obejrzeć zatopiony podczas II wojny Światowej betonowiec.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach