Kurs motorowodny Swarzędz

 • STOPIEŃ: sternik motorowodny
 • CENA KURSU: 600 zł / promocja 499 zł
 • KOSZT EGZAMINU: 250 zł – osoby dorosłe, 125 zł – studenci i uczniowie do 26 roku życia
 • LOKALIZACJA – Stary port nad Wartą lub Jezioro Maltańskie
 • TERMINY KURSÓW – sprawdź terminy rezerwuj online
 • TERMINY EGZAMINÓW: ostatniego dnia kursu
sternik motorowodny poznań

Jeżeli chcesz zrobić kurs motorowodny w Swarzędzu nad Jeziorem Swarzędzkim, lub kurs motorowodny w Pobiedziskach nad Jeziorem Jerzyn lub też kurs motorowodny w Czerwonaku lub Koziegłowach nad Wartą to zapraszamy na szkolenie motorowodne do Szkoły żeglarstwa „KLIPER”. Szkolenia prowadzimy w Starym Porcie nad rzeką Wartą lub na jeziorze Malta w centrum Poznania.

Czy w Swarzędzu można zrobić kurs motorowodny?

Tak, można. Ale jeżeli na przykład szukasz kursu motorowodnego w Obornikach, Czarnkowie czy też szkolenia motorowodnego w Trzciance to zapraszamy na kursy motorowodne w centrum Poznania lub okolicach. Na kursie nauczysz się:

 • prowadzić motorówkę
 • używać zrywki
 • wykonywać manewry awaryjne np. człowiek za burtą
 • przećwiczysz manewry portowe

Gdzie leży Swarzędz?

Swarzędz to gmina w województwie wielkopolskim, leżąca w powiecie poznańskim, nad Jeziorem Swarzędzkim. Gmina ma ponad 21 tys. mieszkańców. Miejscowość Swarzędz jest siedzibą gminy.

Czy pływanie motorówką szkodzi środowisku?

Jezioro Swarzędzkie to małe jezioro w województwie wielkopolskim. Leży w powiecie poznańskim. W roku 2022 pomagaliśmy w badaniach jeziora mających sprawdzić wpływ jednostek motorowych i skuterów wodnych na ekosystem jeziora i ochronę środowiska przeprowadzanych przez doktoranta z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu .

Kursy motorowodne w Czerwonaku

Kurs motorowodny w Poznaniu – Czerwonak pozwolą się nauczyć pływania motorówką, ale opłaty w marinie za możliwość manewrowania są bardzo wysokie i wynoszą 300 zł za godzinę udostępnienia pomostu do ćwiczeń. To zniechęca motorowodniaków, szkoły żeglarskie i przyszłych sterników motorowodnych do ćwiczenia umiejętności manewrowania jachtem motorowym. Rzetelny kurs w takim wypadku musiałby kosztować o 200-300 zł więcej. Gdyby ceny były rozsądniejsze pewnie odbywało by się tam więcej kursów motorowodnych na patent sternika motorowodnego. Pomimo ładnego, dość nowego portu i mariny w Czerwonaku miasto Poznań oferuje lepsze warunki do prowadzenia kursów motorowodnych w Poznaniu.

Kurs motorowodny Pobiedziska

Pobiedziska leżą w Wielkopolsce, w pobliżu Poznania, więc jeśli jesteś zainteresowany kursem motorowodnym na patent sternika motorowodnego to zapraszamy na nasze kursy motorowodne na patent sternika motorowodnego i licencję do holowania narciarza wodnego w Poznaniu i okolicach.

Zapraszamy na kursy motorowodne w Poznaniu na patent sternika motorowodnego.

Jak wygląda egzamin na patent sternika motorowodnego?

Egzamin na patent sternika motorowodnego składa się z części teoretyczne i praktycznej. Żeby uzyskać patent sternika musisz zaliczyć test złożony z 75 pytań i wykonać ćwiczenia z manewrowania motorówką oraz podstawowe prace bosmańskie.

Manewry:

 • cumowanie
 • człowiek za burtą
 • ślizg
 • węzły

Czy sternik motorowodny może pływać skuterem wodnym?

Tak, mając patent sternika motorowodnego możesz również pływać skuterami wodnymi. Najpopularniejsze marki skuterów wodnych to Yamaha, Seadoo i Kawasaki.

Czy potrzebuję osobnej licencji do holowania narciarza wodnego?

Tak, poza patentem motorowodnym jeśli chcesz holować narciarza wodnego lub wakebordzistę albo dmuchawce np. banana to potrzebujesz osobnej licencji.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach