Kurs żeglarski Kiekrz

Szkolenia na patent żeglarza jachtowego Jezioro Kierskie

kliper szkoła żeglarstwa

Zapraszamy na kurs żeglarski w Kiekrzu, na którym nauczysz się żeglować

Szkolenia żeglarskie w Kiekrzu

Nauka żeglowania na Jeziorze Kierskim to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.

Nasz kurs żeglarski przeznaczony jest dla osób, które chcą nauczyć się żeglować oraz dla tych, którzy już potrafią i chcą się doskonalić. Jeżeli chcesz nauczyć się żeglować lub poprawić swoje umiejętności, to kurs żeglarski w Kiekrzu jest właśnie dla Ciebie!

Kurs żeglarski w Kiekrzu obejmuje naukę teorii żeglarstwa oraz praktyczne szkolenie na jeziorze Kierskim. W trakcie kursu uczestnicy nauczą się takich elementarnych czynności jak:

-zapoznanie z podstawowymi elementami żeglarstwa

-nauka prowadzenia żaglówki

-nauka pływania pod żaglami

-wykonywanie manewrów żeglarskich

-manewrowanie na silniku pomocniczym

Czy w jeziorze Kierskim można się kąpać?

Obecnie można się kąpać na czterech poznańskich kąpieliskach: nad Rusałką, Jeziorem Strzeszyńskim oraz Jeziorem Kierskim (Krzyżowniki oraz Kiekrz). Są one czynne codziennie od godziny 10:00 do godziny 18:00. Możliwość kąpieli potwierdza wywieszona na kąpielisku biała flaga.

Co się dzieje z Jeziorem Kierskim?

Niestety, od kilku lat żeglarze wraz z przyrodnikami sygnalizują, że jakość wody w jeziorze dramatycznie się obniża, a widoczność spada. Najgorzej działo się między 2021 a 2022 rokiem, kiedy to żeglarze odkryli, że do Kiekrza spływają ścieki płynące Samicą Pamiątkowską od strony Tarnowa Podgórnego.

Jak rozwiązano problem zanieczyszczeń wpadających do Jeziora Kierskiego?

Wielu mieszkańców i członków klubów żeglarskich z własnej inicjatywy pomagało w zatamowaniu zanieczyszczeń spływających do Kiekrza. Wśród aktywnie pomagających w zapobieżeniu katastrofie ekologicznej byli m.in.: członkowie Jacht Klubu AZS w Kiekrzu, Klubu Sportowego „TSUNAMI”, uczestnicy kursu żeglarskiego w Kiekrzu na instruktora żeglarstwa PZŻ współorganizowanego przez Szkołę żeglarstwa „KLIPER”.

Czy na Kiekrzu można wynająć żaglówkę?

Tak. Mamy do czarteru jachty żaglowe Corveette 600 i Corveette 650. Jeżeli masz patent żeglarza to zapraszamy do wynajmu, szczególnie w dni od poniedziałku do piątku, chociaż czasami może się trafić możliwość wynajmu jachtu żaglowego w weekend.

Zapraszamy na kursy żeglarskie Kiekrz.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach