Kursy motorowodne Lubuskie

  • PATENT: sternik motorowodny
  • KOSZT KURSU: od 500 zł
  • KOSZT EGZAMINU: 250 zł – osoby dorosłe, 125 zł – studenci i uczniowie do 26 roku życia
  • MIEJSCE: Szczecin Dąbie, ul. Przestrzenna 19
  • TERMINY – sprawdź przy rezerwacji
  • EGZAMINY: ostatniego dnia kursu
kursy motorowodne kliper

Gdzie można zrobić patent sternika motorowodnego w Lubuskim?

Kurs motorowodny w Lubuskim na patent motorowodny sternika motorowodnego lub licencję do holowania narciarza wodnego można zrobić w wielu ośrodkach ale najwięcej jest kursów motorowodnych w Zielonej Górze oraz kursów motorowodnych w Gorzowie Wielkopolskim. Są to największe miasta województwa lubuskiego, na terenie którego jest zlokalizowanych wiele pięknych jezior nad którymi można rozwijać pasję do turystyki wodnej.

Gdzie można zrobić patent sternika motorowodnego w województwie Lubuskim?

Kursy motorowodne w lubuskim są prowadzone w wielu ciekawych lokalizacjach. Dużo szkoleń motorowodnych ma miejsce nad Jeziorem Niesłysz lub nad Jeziorem Sławskim. Dużo obozów żeglarskich i kursów motorowodnych jest w Niesulicach a także nad jeziorem Błędno w Zbąszyniu odbywają się kursy żeglarskie. Szkolenia na patent żeglarza jachtowego jest możliwe w Nowej Soli, możesz również zrobić kurs żeglarski w Międzyrzeczu lub w Dobiegniewie.

W jakich miejscach w Zachodniopomorskim można zrobić kurs motorowodny na patent sternika motorowodnego?

Jeśli jesteś zainteresowany kursem motorowodnym w Lubikówku lub szkoleniem motorowodnym w Świebodzinie albo kursem motorowodnym w Słubicach to możesz zapisać się na jedno z naszych szkoleń motorowodnych na patent sternika motorowodnego lub licencję do holowania narciarza wodnego. Wygodny dojazd jest drogą szybkiego ruchu S3 lub autostradą A2 do Szczecina lub do Poznania. Podobnie wygląda sprawa jeżeli interesuje Cię kurs motorowodny w Głogowie, Kostrzynie nad Odrą lub też kurs motorowodny w Lubniewicach.

Jak długo trwa kurs motorowodny na sternika motorowodnego?

Kursy na patenty motorowodne w Lubuskim obejmują naukę teorii z książki oraz materiały i wykłady online. Pływanie motorówką obejmuje 2 do 3 godzin pływania w niewielkich załogach. Szkolimy przede wszystkim w sobotę i w niedzielę, a egzamin dla całej grupy robimy w niedzielę. Pływania motorówką (zajęcia praktyczne) są możliwe również w tygodniu od poniedziałku do piątku.

Na jakim sprzęcie są prowadzone kursy motorowodne w Lubuskim?

Większość kursów motorowodnych prowadzimy na nowoczesnym, pełnomorskim RIBie (skrót od rigid inflatable boat) XS 600 Deluxe z silnikiem Mercury Sea Pro 150 KM i najczęściej by na nim popływać musiałbyś przyjechać do Szczecina, ale możliwe jest też szkolenie na mniejszej łodzi innego typu jak np. Trident 480 z z silnikiem Mercury 50 KM lub Bolhorn z silnikiem Yamaha 50 KM w Poznaniu. Dla zorganizowanych grup możemy zrobić kurs i egzamin bliżej miejsca zamieszkania.

Kto prowadzi kursy motorowodne w Lubuskim?

Nasi instruktorzy to przede wszystkim doświadczeni instruktorzy motorowodni PZMWiNW i egzaminatorzy PZMWiNW, którzy prowadzą szkolenia i egzaminy od wielu sezonów. W naszej kadrze są również instruktorzy szkolący przyszłych instruktorów motorowodnych oraz instruktorzy Royal Yachting Association mający stopnie instruktorskie powerboat instructor RYA lub advanced powerboat instructor RYA oraz powerboat trainer RYA.

Ile kosztuje kurs sternika w Lubuskim?

Cena kształtuje się w okolicach 500 zł – 600 zł. Zapoznaj się z ofertą po kliknięciu przycisku rezerwuj i zobacz aktualne promocje oraz miejsca prowadzenia szkoleń. Zwróć uwagę, że w ofercie naszej firmy KLIPER w cenie jest podręcznik „Bezpieczna Woda” i dobre szkolenie z doświadczonymi instruktorami PZMWiNW lub sprawdzoną i wyszkoloną przez nas kadrą.

Dla kogo są kursy na patent sternika motorowodnego w Lubuskim?

Patent sternika motorowodnego może zrobić każdy, kto ma skończone 14 lat. Na pewno przyda się kurs motorowodny w Lubuskim ratownikom WOPR, ale też strażakom, policjantom lub strażnikom miejskim z Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i okolic.

Czego nauczysz się na kursie motorowodnym w Lubuskim?

Na kursach motorowodnych w Lubuskim wejdziesz w ślizg, wykonasz manewr człowiek za burtą oraz manewry podejścia do nabrzeża i odejścia od nabrzeża zwane cumowaniem jachtu. Opanujesz też kilka węzłów, nauczysz się rzucać cumy, wydawać komendy i pracować jako załoga. Na podstawowym szkoleniu motorowodnym nie wykonuje się najczęściej manewrów dodatkowych takich jak kotwiczenie, ale zawsze można się spotkać po kursie i poćwiczyć manewrowanie jachtem motorowym zwane manewrówką. Mamy też doświadczenie w manewrowaniu dużymi jachtami motorowymi różnego typu i możemy przeprowadzić również tego typu szkolenie.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach