Kursy żeglarskie Zachodniopomorskie

Szkolenia na patent żeglarski

  • STOPIEŃ: żeglarza jachtowego
  • CENY SZKOLEŃ: 1499 zł
  • KOSZTY EGZAMINÓW: 250 zł , 125 zł (uprawnieni do zniżki)
  • LOKALIZACJA: Szczecin Dąbie / Jezioro Dąbie
  • TERMINY KURSÓW: sprawdź przy rezerwacji
  • EGZAMINY: po szkoleniu
kliper szkoła żeglarstwa

Gdzie można zrobić patent żeglarski żeglarza jachtowego w Zachodniopomorskim?

Kurs żeglarski żeglarza jachtowego w Zachodniopomorskim można zrobić w wielu miejscach, ale największy obszar gdzie zlokalizowane są firmy żeglarskie i kluby żeglarskie w Szczecinie to Jezioro Dąbie. Dużym akwenem popularnym wśród żeglarzy zarówno rekreacyjnych jak i regatowych jest Zalew Szczeciński oraz okoliczne wody np. Zatoki Pomorskiej. Popularne jest jezioro Miedwie koło Stargardu oraz Jezioro Drawskie koło Czaplinka.

Gdzie można zrobić patent żeglarski żeglarza jachtowego koło Szczecina?

Prawie wszystkie szkolenia żeglarskie w Szczecinie odbywają na ulicy Przestrzennej. Szkoła żeglarstwa „KLIPER” prowadzi szkolenia na przystani Centrum Żeglarskiego ul. Przestrzenna 21 w Szczecinie Dąbie. Kursy żeglarskie w Szczecinie lub naukę manewrowania jachtem możemy też poprowadzić w North East marinie na Wyspie Grodzkiej. Jeżeli chcesz zrobić kurs żeglarza jachtowego w Stargardzie lub uzyskać patent żeglarski w Goleniowie to masz do nas zaledwie kilkanaście kilometrów. Kurs żeglarski w Trzebieży na patent żeglarza jachtowego lub jachtowego sternika morskiego to nie tylko poznanie nowoczesnej mariny i ciekawego Zalewu Szczecińskiego ale też możliwość poznania historii polskiego żeglarstwa. W dawnych czasach ośrodek w Trzebieży był jednym z najbardziej znanych ośrodków szkoleniowych, w którym szkoliło się i zdawało egzaminy wielu żeglarzy morskich. W trakcie naszych (głównie morskich) kursów żeglarskich pływamy do Stepnicy, Nowego Warpna, Wolina. Z nami możesz zdobyć patent żeglarski na egzaminie w Trzebieży.

W jakich miejscach w Zachodniopomorskim można zrobić kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego?

W dużych miastach województwa Zachodniopomorskiego są możliwe kursy żeglarskie w Koszalinie, kurs żeglarski w Kołobrzegu czy też szkolenie żeglarskie na patent żeglarza jachtowego w Świnoujściu. Możesz zrobić kurs żeglarski w Kamieniu Pomorskim, często w trakcie kursów na jachtowego sternika morskiego wpływamy do portu w Dziwnowie. Niedaleko masz do nas jeżeli planujesz zrobić kurs żeglarski w Choszcznie, Barlinku, Drawsku Pomorskim lub Gryficach.

Dużym ośrodkiem szkoleniowym jest Jezioro Drawskie i jeżeli planujesz kurs żeglarski w Czaplinku, Wałczu, Szczecinku albo Bornym Sulinowie to znajdziesz kurs na patent żeglarza jachtowego w pobliżu.

Jak długo trwa kurs żeglarski na żeglarza jachtowego?

Kursy na patent żeglarski w Zachodniopomorskim obejmują naukę teorii z książki oraz materiały i wykłady online. Pływanie żaglówką najczęściej obejmuje 40 godzin pływania w 3 osobowej załodze, czyli w przeliczeniu każdy steruje po kilkanaście godzin, a resztę czasu ćwiczy jako załoga np. obsługę żagli lub balastowanie. Szkolenia żeglarskie są zarówno w formule weekendowej sobota-niedziela (najczęściej 5 weekendów) jak i w wybrane dni w tygodniu od poniedziałku do piątku.

Na jakim sprzęcie są prowadzone kursy żeglarskie w Zachodniopomorskim?

Większość kursów prowadzimy na nowoczesnych jachtach mieczowych typu slup Corveette 650 projektu Andrzeja Skrzata oraz odremontowanym popularnym szwedzkim jachcie balastowym typu Becker 27.

Kto prowadzi kursy żeglarskie w Zachodniopomorskim?

Nasi szkoleniowcy to przede wszystkim doświadczeni instruktorzy żeglarstwa PZŻ i egzaminatorzy PZŻ, którzy szkolą i egzaminują od wielu lat. Część naszej kadry to również instruktorzy wykładowcy PZŻ szkolący przyszłych instruktorów żeglarskich oraz instruktorzy Royal Yachting Association mający stopnie instruktorskie RYA Yachtmaster Instructor. Wielu naszych instruktorów posiada stopień Nauczyciela Żeglowania PZŻ lub uzyskany już sporo lat temu patent Młodszego instruktora Żeglarstwa PZŻ.

Ile kosztuje kurs żeglarski w Zachodniopomorskim?

Cena kształtuje się w okolicach 1500 zł – 1800 zł. Zapoznaj się z ofertą po kliknięciu przycisku rezerwuj i zobacz aktualne promocje. Pamiętaj, że u nas w cenie jest podręcznik „Żeglarz Jachtowy” i dobre szkolenie z doświadczonymi instruktorami PZŻ lub sprawdzoną i wyszkoloną przez nas kadrą.

Dla kogo są kursy na patent żeglarza w Zachodniopomorskim?

Patent żeglarski żeglarza jachtowego może zrobić każdy, kto ma skończone 14 lat. Na pewno przyda się kurs żeglarstwa w Szczecinie ratownikom WOPR, ale też strażakom, policjantom lub strażnikom miejskim. Dla doświadczonych żeglarzy morskich, którzy ukończyli 18 lat oferujemy kursy jachtowego sternika morskiego.

Czego nauczysz się na kursie żeglarskim w Zachodniopomorskim?

Na kursach żeglarskich w Szczecinie wykonasz manewr człowiek za burtą, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę oraz manewry podejścia do nabrzeża i odejścia od nabrzeża zwane cumowaniem jachtu. Opanujesz też kilkanaście węzłów, nauczysz się rzucać cumy, wydawać komendy i pracować w charakterze członka załogi. Na ogół na podstawowym szkoleniu motorowodnym nie ma czasu na dodatkowe manewry jak chociażby rzucanie kotwicy, ale zawsze można się dodatkowo umówić na tego typu manewrówkę po kursie.

Gdzie zdobyć patent sternika jachtowego w Zachodniopomorskim?

Patentu sternika jachtowego nie uzyskasz już od wielu lat, ponieważ nie ma już takiego stopnia w polskim systemie prawnym. Obecnie pierwszym stopniem jest żeglarz jachtowy, który ma tak duże uprawnienia, że może prowadzić wszystkie jachty śródlądowe, a nawet morskie w porze dziennej do 12 metrów długości i 2 mil morskich od brzegu. Kolejnym stopniem jest jachtowy sternik morski niezbędny do prowadzenia rejsów pełnomorskich.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach