Brego

Zapraszamy do czarteru naszego jachtu Brego. Jest to stalowy kecz typu bruceo, wyposażony do żeglugi pełnomorskiej i oceanicznej, na którym zorganizowaliśmy i organizujemy liczne wyprawy po Morzu Bałtyckim, Morzu Północnym i Atlantyku, m.in. na Islandię i Spitsbergen. W planach mamy nawet dalsze rejsy.

Najczęściej jacht czarterujemy na cały tydzień (niedziela-niedziela), ale często jest możliwość wynajęcia jachtu na określoną przez czarterującego liczbę dni, możemy też wynająć jacht np. na cały etap organizowanego przez nas większego rejsu.

Standardowa cena wynosi 8000 zł netto / tydzień w sezonie i 7000 zł netto / tydzień poza sezonem.

Czarterujący może być jednocześnie kapitanem rejsu pod warunkiem, że kapitan jest zaakceptowany przez armatora. Minimalne uprawnienia to patent jachtowy sternik morski i SRC. Poza stopniami i certyfikatami wymaganymi przez prawo niezbędne jest doświadczenie dostosowane do trasy planowanego rejsu oraz pozytywne ukończenie manewrówki na Brego (osoby o dużym doświadczeniu w prowadzeniu tego typu jachtów mogą być z tego zwolnione).

Jeśli chcesz na rejsie może płynąć jako kapitan albo bosman jeden z kapitanów współpracujących z naszą szkołą. Jest to najczęściej doświadczony instruktor dobrze znający jacht, który może pomóc w przygotowaniu do samodzielnego prowadzenia jachtu.

Jacht jest wyposażony w system AIS, dzięki czemu można go śledzić na portalach:
http://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:317164/mmsi:261335000/vessel:BREGO
https://www.vesselfinder.com/vessels/BREGO-IMO-0-MMSI-261335000

Przez ostatnich kilka lat wykonaliśmy przy Brego szereg unowocześnień m.in.: przebudowę wnętrza, nowy takielunek stały, 2 foki na rolerach, autopilot, ster strumieniowy, sterowanie hydrauliczne, prysznic oraz rozbudowę instalacji jachtowych, dzięki temu jacht jest obecnie w bardzo dobrym stanie technicznym i znacząco wzrósł komfort żeglugi.

Brego to jednostka oceaniczna przygotowana do dalekich wypraw pełnomorskich. Zorganizowaliśmy na niej wiele rejsów po Morzu Bałtyckim, Morzu Północnym, Morzu Norweskim i Oceanie Atlantyckim.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach