Rejsy morskie

Rodzaje rejsów

Rejsy szkoleniowe

Rejsy turystyczno-stażowe

Rejsy turystyczne

Dla kogo są rejsy morskie?

Rejsy morskie jachtem są nie tylko dla doświadczonych żeglarzy i wilków morskich, ale dla każdego, kto chce przeżyć morską przygodę. Oczywiście charakter rejsu, akwen po którym będziemy żeglować należy wybrać zależnie od własnych oczekiwań i doświadczenia.

Kto może wziąć udział w rejsie morskim?

W rejsach morskich organizowanych przez naszą firmę może wziąć udział każdy. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców. Dzieci i młodzież raczej powinny płynąć z pełnoletnim opiekunem, niepełnoletnia młodzież powyżej 15 roku życia może płynąć samodzielnie pod warunkiem pisemnej zgody opiekunów prawnych.

Gdzie organizujemy rejsy morskie?

Szkoła żeglarstwa „KLIPER” organizuje rejsy morskie po Bałtyku, rejsy po Morzu Północnym, Morzu Norweskim i po Oceanie Atlantyckim a także po ciepłych wodach takich jak rejsy po Morzu Śródziemnym, Karaibach, Seszelach, Tajlandii i wielu innych akwenach. Często prowadzimy rejsy morskie w Chorwacji, Grecji, we Włoszech, Francji czy Hiszpanii. Zorganizowaliśmy wiele ambitnych wypraw morskich jak chociażby rejs wzdłuż Ameryki Południowej, rejs wokół Przylądka Horn, rejs na Nordkapp czy też rejsy na Spitsbergen czy rejsy na około Islandii.

Jaki charakter mają rejsy morskie?

Rejsy morskie można podzielić według różnych kryteriów, zależnie od charakteru rejsu, akwenu, oczekiwań załogi itp. Jako ogólny podział przyjęliśmy trzy kategorie.

Rejsy szkoleniowe – czyli typowe szkolenie, często połączone z kursem na jachtowego sternika morskiego lub inną formą szkolenia. Najczęściej są to rejsy po Zalewie Szczecińskim i Zatoce Pomorskiej lub rejsy po Bałtyku (głównie południowym i zachodnim).

Rejsy turystyczno-stażowe – w tej kategorii będziemy informować o rejsach morskich, które mają charakter zarówno turystyczny jak i szkoleniowy. Znajdziesz tam ofertę rejsów wyprawowych, rejsów po wodach pływowych, które często będą rejsami po Bałtyku lub rejsami po Morzu Północnym i Morzu Norweskim, ale też po innych morzach i oceanach. Tutaj też będziemy publikować oferty rejsów na żaglowcach. Na tych rejsach będziesz mógł zdobyć staż morski na wyższe stopnie żeglarskie i motorowodne.

Rejsy turystyczne – oferty tych rejsów raczej będą dotyczyć rejsów nastawionych głównie na zwiedzanie. Raczej rzadko będziemy planować na takich rejsach długie i forsowne trasy, a głównym celem będzie zwiedzanie i odpoczynek.

Czy na koniec rejsu otrzymam opinię z rejsu?

Tak, po każdym rejsie morskim, w którym wziąłeś udział jako oficer lub załoga otrzymasz opinię z rejsu od kapitana jachtu. Jeśli potrzebujesz opinię z rejsu jako potwierdzenie stażu pamiętaj zgłosić to kapitanowi bezpośrednio na rejsie.

Ile kosztuje rejs morski jachtem?

Ceny kształtują się różnie, zależnie od tego na jakim jachcie odbywa się rejs morski, po jakim akwenie, co obejmuje cena rejsu. Sprawdź cenę i co obejmuje przy konkretnej ofercie. Kojowe (czyli miejsce na jachcie, bez tzw. kasy jachtowej) najczęściej kształtuje się w okolicach od 150 zł do 300 zł za dzień.

Co to jest kasa jachtowa?

Kasa jachtowa to pieniądze rozliczane wewnątrz załogi i najczęściej obejmuje bieżące koszty rejsu morskiego czyli: wyżywienie, opłaty portowe, koszty paliwa. Czasami może też obejmować inne opłaty bieżące związane z rejsem – najczęściej jest to sprecyzowane w ofercie, a w razie wątpliwości można zapytać.

Czy dojazd na rejs morski jest wliczony w cenę?

Najczęściej dojazd / przelot jest we własnym zakresie, ale zdarzają się rejsy all inclusive (często np. jest tak w przypadku rejsów na żaglowcach)

Co muszę zabrać na rejs morski?

Na rejs morski organizowany przez nas najczęściej powinieneś zabrać: sztormiak lub inne ubranie przeciwdeszczowe, kalosze lub inne obuwie wodoodporne, śpiwór, ważny dokument tożsamości oraz ubrania odpowiednie do akwenu i pory roku.

Kto prowadzi rejsy morskie?

Rejsy morskie prowadzą doświadczeni kapitanowie jachtowi i jachtowi sternicy morscy, znający jachty i akweny, na których są organizowane rejsy.

Na jakich jachtach odbywają się rejsy morskie?

Szkoła żeglarstwa „KLIPER” posiada kilka własnych, pełnomorskich jachtów wyprawowych, na których organizujemy głównie rejsy szkoleniowe i turystyczno-stażowe. Ale zorganizowaliśmy też wiele rejsów na katamaranach po Morzu Karaibskim, Adriatyku, Seszelach, Tajlandii i wielu innych akwenach.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach

rya_logo