Rejsy morskie Bałtyk

 Dla kogo są rejsy morskie po Bałtyku?

Uwielbiasz przebywać na wodzie, a możliwość bycia częścią załogi jachtu sprawia Ci wyjątkową przyjemność? Być może chciałbyś wziąć udział w szkoleniu na sternika lub skippera? Dobrze trafiłeś! Prowadzona przez nas szkoła żeglarstwa KLIPER to miejsce, w którym oferujemy rejsy morskie po Bałtyku zarówno dla osób stawiających swoje pierwsze kroki na pokładzie jachtu, jak i prawdziwych wilków morskich. Dołącz do grona załogantów KLIPER już dziś!

GDZIE POPŁYNĄĆ NA KRÓTKI REJS MORSKI PO BAŁTYKU W SAM RAZ DLA POCZĄTKUJĄCYCH?

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom Klientów, proponujemy możliwość uczestnictwa w morskiej przygodzie. Na Morzu Bałtyckim jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, poczynając od wielu urokliwych portów Zalewu Szczecińskiego takich jak Stepnica, Trzebież, Wolin czy Nowe Warpno oraz niemieckich Ueckermünde, Altwarp czy Mönkebude. Z mariny w Świnoujściu jest możliwe wiele rejsów morskich zarówno wzdłuż polskiego wybrzeża, po polskich portach otwartego morza takich jak: Dziwnów, Kołobrzeg, Darłowo, Ustka, Łeba, Władysławowo, Hel, Jastarnia, Puck czy też rejsy do Gdynii i do Gdańska.

Gdzie popłynąć na rejs morski na Bornholm?

Zaledwie 70 mil na północ od Świnoujścia i niecałe 50 mil od Kołobrzegu leży urocza, duńska wyspa Bornholm z portami takimi jak Rønne i Nexø, ale też mniejszymi, za to nie mniej urokliwymi jak Hasle, Svaneke, Gudhjem, Allinge, Sandvig czy Aarsdale. W większości z tych portów możesz korzystać z sauny z której można wejść bezpośrednio do Morza Bałtyckiego. Można też poznać wyroby lokalnego rękodzieła, zobaczyć tradycyjne wędzarnie i napić się dobrego lokalnego piwa. Z portu Hammerhavn można wybrać się na zamek Hammershus. Jedną z głównych atrakcji w okolicach Bornholmu jest niewielki archipelag wysp Ertholmene ze znaną wysepką Christiansø i pobliską Frederiksø, który początkowo w XVII wieku służył Duńczykom za wysuniętą twierdzę a później za osławione złą sławą więzienie.

Gdzie można popłynąć w rejs morski ze Świnoujścia i ze Szczecina?

Blisko mamy do Sassnitz w pobliżu którego jest piękny park i klify morskie, a jeszcze bliżej do Peenemünde, w którym był poligon testowy rakiet V2 w czasie II wojny światowej. Obecnie w obu tych portach można zwiedzać okręty podwodne. Kilkadziesiąt mil jest do Stralsundu – pięknego hanzeatyckiego miasta z dużą ilością ciekawych zabytków, trochę dalej do niemniej urokliwych Wismaru, Lubeki czy Kilonii. Trochę na północny-zachód od wyspy Rugia jest urocza wyspa Møn słynąca z przepięknych klifów i Kopenhaga, w której można zaparkować w marinie koło słynnej syrenki. Przejścia przez Sund strzeże zamek Hamleta w Helsingør. Na cieśninach duńskich: Sund, Wielki Bełt i Mały Bełt kończy się Bałtyk a zaczyna Morze Północne do którego należą cieśniny Kattegat i Skagerrak.

Gdzie można popłynąć na rejs morski do Szwecji?

W rejs morski po Bałtyku możemy się wybrać do pobliskich portów Ystad lub Trelleborg, trochę dłuższa wyprawa morska jest już do Karlskrony lub do Kalmaru. Warto też odwiedzić piracką twierdzę Visby na Gotlandii. Dłuższą wyprawę trzeba zaplanować jeżeli chcesz dopłynąć do Sztokholmu, na Alandy czy też pożeglować po wodach Zatoki Fińskiej czy Botnickiej. W rejsie morskim można pożeglować do Helsinek, ale obecnie dalsza wyprawa na wschód do Sankt Petersburga nie jest dobrym pomysłem przez przynajmniej najbliższych kilka lat, mimo, że w przeszłości kilka razy organizowaliśmy tam rejsy morskie. Za to możesz pożeglować po wschodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego do Tallina, Rygi czy też Kłajpedy.

Rozpocznij swoją morską wyprawę na jachcie MARENGO, Falando lub Brego a z pewnością zapamiętasz ją na wiele lat.

Czy szkoła żeglarstwa „KLIPER” organizuje rejsy morskie w formie szkoleń?

Przemierzanie Bałtyku nie musi wiązać się wyłącznie z relaksem, ponieważ pragnąc poprawić swoje umiejętności żeglugi, możesz zapisać się na jeden z naszych szkoleniowych rejsów. Z uwagi na odmienne oczekiwania Klientów, oferujemy kursy przygotowawcze do bycia załogantem morskim, skipperem oraz sternikiem morskim. Z nami spełnisz swoje marzenia o uzyskaniu wybranych kwalifikacji, a przy okazji będziesz mógł cieszyć się samą żeglugą po Bałtyku. Zachęcamy do zapisu na wybrany rejs morski!

Co zabrać ze sobą na rejs morski po Morzu Bałtyckim ?

Na rejs morski po Bałtyku zabierz ze sobą:

  • śpiwór
  • sztormiak
  • kalosze
  • ciepłe ubrania
  • czapkę, rękawiczki
  • okulary przeciwsłoneczne
  • dokumenty

Morska wyprawa z KLIPER

Jesteś wielkim miłośnikiem jachtów? A może dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w świecie morskiej żeglugi? Niezależnie od tego, jakie jest Twoje doświadczenie, zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą rejsów morskich organizowanych przez naszą firmę. Żegluga po Bałtyku z KLIPER to nie tylko okazja do tego, aby wypocząć, ale też poznać tajniki codziennej pracy na jachcie. Gwarantujemy, że decydując się na organizowane przez nas rejsy lub szkolenia zyskasz cenne doświadczenie oraz przeżyjesz niesamowitą morską przygodę. Zapraszamy!

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach