Transport jachtu

Jakie jachty możemy przetransportować?

Jesteśmy szkołą żeglarstwa a nie typową firmą transportującą jachty, ale mniejsze jednostki możemy przetransportować lub wynająć przyczepę podłodziową w Poznaniu lub przyczepę podłodziową w Szczecinie. Dysponujemy różnymi przyczepami o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej DMC do 2000 kg. Oznacza to, że jest możliwy transport łodzi żaglowych i łodzi motorowych do około 7 metrów długości i masie do około 1500 kg.

Jak mogę przetransportować duży jacht?

Jeżeli chcesz przetransportować większy jacht niż opisany powyżej trzeba zgłosić się do profesjonalnej firmy świadczącej usługi transportu dużych jachtów lub jachtów balastowych. W przypadku wysokich kosztów, jeżeli jacht jest sprawny warto rozważyć przepłynięcie jachtem do miejsca docelowego, o ile jest to możliwe.

Czy mogę samodzielnie wynająć przyczepę podłodziową?

Tak. Jeżeli posiadasz kategorię E prawa jazdy i masz odpowiednie doświadczenie to możemy wynająć przyczepę podłodziową w Poznaniu lub przyczepę podłodziową w Szczecinie. Pamiętaj, że musisz też dysponować odpowiednim samochodem, wyposażonym w hak o właściwych parametrach.

Ile kosztuje transport jachtów?

Cena zależy od długości trasy, typu jednostki, czasu, który trzeba poświęcić na załadowanie i rozładowanie przyczepy. Dokładną wycenę przygotowujemy w oparciu o konkretne informacje, ale cena transportu jachtu na ogół oscyluje w okolicy 1,5 zł – 3,0 zł za kilometr

Jak przewozić jacht?

Na odpowiedniej przyczepie, używając odpowiedniego samochodu i przede wszystkim właściwie ułożyć jacht motorowy lub jacht żaglowy na przyczepie i przymocować go odpowiednimi pasami.

Jaki samochód do transportu jachtu?

Najlepiej duży, o dużej masie i mocy silnika. W dowodzie rejestracyjnym samochodu jest napisane do jakiej dopuszczalnej masy całkowitej możesz holować przyczepę i do jakiej DMC jest dopuszczony hak.

Gdzie wynająć przyczepę podłodziową w Poznaniu?

Nasze przyczepy znajdują się w JK AZS ul. Nad Jeziorem 103 w Poznaniu Kiekrzu.

Gdzie wynająć przyczepę podłodziową w Szczecinie?

Nasze przyczepy znajdują się na przystani Centrum Żeglarskie ul. Przestrzenna 21 w Szczecinie Dąbie.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach