Falando

Zapraszamy do czarteru naszego jachtu Falando. Jest to slup –  Beneteau Oceanis 381 przystosowany do żeglugi pełnomorskiej i oceanicznej.

Organizujemy na nim morskie praktyczne szkolenia RYA oraz kursy jachtowego sternika morskiego i rejsy po Bałtyku i Morzu Północnym.

Czasami jeżeli jednostka nie jest w tym czasie zarezerwowana do innych celów jest możliwość wynajęcia jachtu – najczęściej na tydzień, ale zależnie od harmonogramu można czasami ustalić indywidualnie daty.

Standardowa cena wynosi 6000 zł netto / tydzień w sezonie i 5000 zł netto / tydzień poza sezonem.

Czarterujący może być jednocześnie kapitanem rejsu pod warunkiem, że kapitan jest zaakceptowany przez armatora. Poza stopniami i certyfikatami wymaganymi przez prawo niezbędne jest doświadczenie dostosowane do trasy planowanego rejsu oraz pozytywne ukończenie manewrówki u nas lub w innym wiarygodnym ośrodku szkoleniowym.

Jeśli chcesz na rejsie może płynąć jako kapitan albo bosman jeden z kapitanów współpracujących z naszą szkołą. Jest to najczęściej doświadczony instruktor dobrze znający jacht, który może pomóc w przygotowaniu do samodzielnego prowadzenia jachtu.

Jacht jest wyposażony w system AIS.

Wymagania

Czarterujący musi być osobą pełnoletnią lub być reprezentowany przez upoważnioną osobę pełnoletnią (firmy, kluby, stowarzyszenia)

Kapitan musi posiadać stopień co najmniej jachtowego sternika morskiego, SRC, duże doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu rejsów  i/lub ukończyć szkolenie manewrowe u nas lub w innym wiarygodnym ośrodku szkoleniowym, doświadczenie zależne od planowanej trasy rejsu. Co najmniej jeszcze jeden członek załogi powinien posiadać patent jachtowego sternika morskiego.

Kapitan lub bosman może być zapewniony przez naszą firmę.

Opis jachtu

To jacht Beneteau Oceanis 381 . Jest to nowoczesna jednostka pełnomorska, wyposażona zgodnie z przepisami państwowymi na żeglugę pełnomorską (do 200 mil od brzegu) i przepisami Royal Yachting Association (prowadzimy na niej również szkolenia RYA). Znana francuska stocznia (jedna z najlepszych na świecie) i model jachtu łączący dobre właściwości nautyczne z dobrze rozplanowanym wnętrzem.

Rejestracja: 8 osób

Typ ożaglowania: slup

Długość: 11,76 m

Szerokość: 3,94 m

Zanurzenie: 1,62 m

Powierzchnia ożaglowania: 55,41 m2

Rok budowy: 1998 rok

Silnik: stacjonarny BETA marine 35KM (z 2010 roku)

Zbiornik paliwa: ok. 160 litrów

Ster: koło sterowe

Koszty

Podane koszty czarteru obemują:

– czarter jachtu z ważnymi dokumentami bezpieczeństwa na dany rejon żeglugi

– koszty OC armatora i casco jachtu

– mapy i pomoce nawigacyjne na uzgodniony rejon żeglugi

Podana cena nie obejmuje:

– wyżywienia
– opłat portowych (od przejęcia jachtu do czasu zdania jachtu przez czarterującego)
– każdy czarterujący na koniec swojego rejsu jest zobowiązany uzupełnić zużyte przez siebie paliwo

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach