Kurs motorowodny Kołobrzeg

Chcesz zapisać się na kurs sternik motorowodny Kołobrzeg?

Szkoła żeglarstwa KLIPER okazjonalnie prowadzi kursy motorowodne w Kołobrzegu i egzaminy na patent sternika motorowodnego. Znacznie częściej organizujemy kurs motorowodny Szczecin, także zapisz się już dziś i zdobądź patent sternika motorowodnego uprawniający do prowadzenia motorówek bez ograniczeń mocy silnika po wodach śródlądowych i do 12 metrów długości kadłuba po wodach morskich – również bez limitu koni mechanicznych. To także prawko na skuter, uprawniające do prowadzenia skuterów wodnych.

Gdzie leży Kołobrzeg?

Kołobrzeg jest zlokalizowany w Województwie Zachodniopomorskim, na Morzem Bałtyckim u ujścia rzeki Parsęty. Ma rozbudowane zaplecze dla żeglarzy i motorowodniaków, znajduje się tam nowoczesna Marina Solna w Kołobrzegu. To czwarte co do wielkości miasto w Zachodniopomorskim, oraz ważny port morski obsługujący żeglugę:

– handlową,

– pasażerską,

– rybacką,

– jachtową.

Miasto jest znanym uzdrowiskiem, można się przejść po piaszczystych plażach, zwiedzić latarnię morską zlokalizowaną blisko falochronu lub przejść się na molo w Kołobrzegu.

Portowe miasto dzieli zaledwie nieco ponad 40 mil z duńską wyspą Bornholm, skąd można popłynąć w rejs morski po Bałtyku na Bornholm i odwiedzić niedalekie Nexo lub inne porty Bornholmu, w których można skorzystać z saun zlokalizowanych bezpośrednio tuż przy Morzu Bałtyckim.

Dla kogo są szkolenia motorowodne?

Kurs sternik motorowodny w Kołobrzegu jest dla nowicjuszy jak i dla doświadczonych wodniaków, którzy do tej pory nie zrobili patentu motorowodnego

MOTORÓWKA SZKOLENIOWA

Nasza jednostka do treningu motorowodnego to łódź typu RIB model XS 600 Deluxe z silnikiem 150 KM.

Czy po kursie mogę prowadzić houseboat albo skuter wodny?

Tak, po szkoleniu w Szkole żeglarskiej i motorowodnej KLIPER będziesz mógł wynająć houseboat lub wyczarterować skuter wodny i być samodzielnym sternikiem łodzi motorowych.

Jak wygląda egzamin na sternika motorowodnego?

Egzamin składa się z 2 części:

– teorii,

– praktyki.

Aby zdać egzamin musisz uzyskać ocenę pozytywną z obu części. Na teście musisz odpowiedzieć poprawnie na minimum 65 z 75 (test jednokrotnego wyboru z 3 odpowiedzi). Z praktyki musisz wykonać zadania takie jak:

– wprowadzenie motorówki w ślizg,

– cumowanie,

– prace bosmańskie,

– prowadzenie motorówki przy spotkaniu z innym jachtem,

– wydawanie komend,

– człowiek za burtą,

– praca w charakterze członka załogi.

Czy w Kołobrzegu można wynająć motorówkę?

Tak, miasto jest popularną destynacją wakacyjną i można w nim wynająć jachty morskie żaglowe i motorowe, a także popłynąć kilkudziesięciominutowe rejsy morskie kutrem lub statkami pasażerskimi ucharakteryzowanymi na statki pirackie.

Jak zapisać się na szkolenie motorowodne?

Kliknij rezerwacja i wybierz najlepszy dla Ciebie termin.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach