Kurs motorowodny Leszno

Chcesz zostać motorowodniakiem w Lesznie?

Leszno jest siódmym co do wielkości miastem w Województwie Wielkopolskim, zlokalizowanym na południu Wielkopolski, mniej więcej w połowie drogi między Poznaniem a Wrocławiem. Kurs motorowodny Leszno organizowany jest rzadko, ale przyszłych motorowodniaków zapraszamy na kurs motorowodny Poznań, zlokalizowany w stolicy województwa. Dobry dojazd zapewnia droga ekspresowa S5, a kurs sternik motorowodny Poznań jest organizowany przez Szkoła żeglarska KLIPER co ok 1-2 tygodnie od marca do listopada.

Jakie warunki muszę spełnić by wziąć udział w szkoleniu?

Szkolenie na patent sternika motorowodnego jest przewidziane dla osób początkujących prawie w każdym wieku. Nie ma górnego limitu wieku by zacząć pływać motorówką, jednak by podejść do egzaminu państwowego trzeba mieć skończone 14 lat.

Nauka obejmuje teorię i praktykę na szybkich łodziach motorowych mogących wejść w ślizg.

Gdzie w pobliżu Leszna odbywają się szkolenia motorowodne?

Blisko z Leszna jest nad Jezioro Wonieść gdzie czasami są szkolenia motorowodne Nowy Dębiec. Nad jeziorem jest zlokalizowana baza WOPR. Niedaleko do nas masz również jeśli chcesz zrobić kurs motorowodny Kościan – to zaledwie kilkanaście minut drogą ekspresową, a w Poznaniu szkolenia motorowodne organizujemy regularnie.

EGZAMINY NA PATENTY MOTOROWODNE PRZEPROWADZA POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWODNY I NARCIARSTWA WODNEGO.

Egzamin z teorii składa się z pytań testowych.

Egzamin praktyczny obejmuje manewry ćwiczone na kursie:

– odejście od nabrzeża,

– podejście do nabrzeża,

– człowiek za burtą,

– wydawanie komend,

– inne manewry.

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z motorowodniactwem to wybierz Szkołę żeglarstwa i motorowodniactwa KLIPER, kliknij rezerwuj i znajdź najlepszy termin szkolenia motorowodnego.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach