Kurs motorowodny Piła

Gdzie w Pile można uzyskać patent sternika motorowodnego?

Szkoła żeglarstwa KLIPER prowadzi szkolenia na patenty motorowodne – kurs motorowodny Piła. Jeśli chcesz zdobyć uprawnienia do prowadzenia motorówek, jachtów motorowych, skuterów wodnych lub do holowania narciarza albo banana to dobrze trafiłeś. Zapoznaj się z ofertą i zostań sternikiem prowadzącym samodzielnie motorówki.

Do jakiej mocy silnika można pływać bez uprawnień?

Jachty motorowe z silnikami o mocy do 10 kW można prowadzić bez patentu. Prowadzenie szybkich jachtów motorowych wymaga posiadania właściwych uprawnień.

Co trzeba zrobić by zapisać się na kurs motorowodny?

Żeby uczestniczyć w kursie sternika motorowodnego musisz mieć skończone 14 lat i odrobinę chęci do nauki. Górnej granicy wieku nie ma, więc możesz już dziś zapisać się na szkolenie. Dla zorganizowanych grup możemy przeprowadzić szkolenie wyjazdowe, natomiast mieszkańców Wielkopolski zapraszamy na kurs motorowodny Poznań – łatwy dojazd, teoria online i pływania głównie w weekendy powodują, że na zajęcia praktyczne możesz dojechać tylko np. na sobotę a czasami możemy dla 2-3 grup szkoleniowych poprowadzić zajęcia w ten sam dzień co egzamin – czyli najczęściej w niedzielę. Sprawdź aktualną ofertę i terminy szkoleń.

Jak wygląda kurs i egzamin na patent sternika motorowodnego?

Kurs podobnie jak egzamin składa się z teorii i z praktyki.

Kurs sternika motorowodnego Piła to najpierw nauka z materiałów online – baz pytań na sternika motorowodnego, wykładów i książki. Następnie praktyka w niewielkich grupach szkoleniowych.

Egzamin organizujemy na koniec szkolenia na tym samym sprzęcie na którym się szkoliłeś. Żeby zaliczyć egzamin państwowy przed Komisją Egzaminacyjną PZMWiNW trzeba rozwiązać test składający się z 75 pytań (można popełnić maksymalnie 10 błędów) oraz poprawnie wykonać manewry zadane przez egzaminatora. Każdy manewr można powtórzyć w przypadku niepowodzenia. Żeby zdać egzamin trzeba w jednej sesji zaliczyć część teoretyczną i praktyczną egzaminu.

Czy sternik motorowodny może pływać skuterem wodnym?

Tak, patent motorowodny sternika motorowodnego uprawnia do prowadzenia wszystkich jachtów motorowych po wodach śródlądowych w tym skuterów wodnych. Osoby mające mniej niż 16 lat mogą prowadzić jachty motorowe (w tym skutery wodne) z silnikami o mocy do 60 kW

Gdzie w okolicach Piły można pływać motorówką i zrobić szkolenie na motorówkę?

Piła leży na północy Województwa Wielkopolskiego, przy trasie 11 wiodącej z Poznania nad morze. W pobliżu jest wiele pięknych jezior gdzie można przejść szkolenie np. kurs motorowodny Wałcz, kurs motorowodny Złotów czy też kurs motorowodny Jastrowie to oferta dedykowana dla mieszkańców zamieszkujących rejony nieco na północ od Piły. Z kolei kurs motorowodny Chodzież, kurs motorowodny Trzcianka czy Margonin lub szkolenie na patent sternika motorowodnego Czarnków to oferta dla mieszkańców rejonów nieco bardziej na południe od Piły.

Jakie jeziora znajdują się w okolicy Piły?

Na północy Wielkopolski jest Jezioro Chodzieskie koło Chodzieży, można też pływać na Jeziorze Sarcz koło Trzcianki. W pobliżu Wałcza jest Jezioro Zamkowe oraz Raduń, z kolei w Złotowie znajdują się Jezioro Złotowskie i Jezioro Zaleskie.

Czy patent sternika motorowodnego jest uznawany za granicą?

Patent sternika motorowodnego jest uprawnieniem państwowym uzyskiwanym po zdaniu egzaminu państwowego i podobnie jak prawo jazdy jest dokumentem państwowym. W praktyce często brak jest jasnych przepisów dotyczących uznawalności patentów za granicą, ale najczęściej w przypadku wyjazdów turystycznych uprawnienia uzyskane w innym państwie są akceptowane.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach