Kurs motorowodny Stargard

Czy w Stargardzie są organizowane kursy motorowodne?

Osoby, które chcą zapisać się na kurs motorowodny Stargard Szczeciński zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Na pobliskim Jeziorze Miedwie nie można pływać motorówką, ale nad Jeziorem Dąbie, zlokalizowanym zaledwie 20 kilometrów od Stargardu regularnie prowadzimy kursy motorowodne w Szczecinie. Terminy są co około 2 tygodnie i oferujemy korzystne ceny szkoleń.

Stargard to trzecie co do wielkości miasto w Województwie Zachodniopomorskim i jedno z najstarszych miast w Polsce.

Kto może wziąć udział w kursie?

Kurs sternik motorowodny Stargard proponujemy wszystkim, którzy chcą uzyskać uprawnienia motorowodne do prowadzenia motorówek z silnikami powyżej 10 kW. Minimalny wiek to ukończone 14 lat, górnej granicy wieku nie ma.

Na czym szkolimy?

Szkolenia w Szczecinie prowadzimy na nowoczesnej łodzi typu RIB model XS 600 Deluxe z silnikiem Mercury 150 KM. Jednostka jest nowoczesna, dobrze wyposażona, zarejestrowana jako jacht komercyjny. Egzaminy odbywają się na tym samym jachcie, na którym się szkolisz.

Czy po szkoleniu mogę wynająć skuter wodny lub housboat?

Popularne houseboaty – mobilne domki na wodzie są produkowane w okolicach Szczecina. Będąc sternikiem motorowodnym możesz samodzielnie prowadzić wszystkie łodzie motorowe po śródlądziu, w tym houseboty. Możesz także wynająć skuter wodny w Szczecinie.

Czy trudno zdać egzamin na patent sternika motorowodnego?

Nie, jeżeli odpowiednio się do tego przygotujesz.

Egzamin składa się z praktyki i teorii. Żeby zdać musisz w jednej sesji zaliczyć obie części. Praktyka obejmuje podstawowe manewry łodzią motorową, teoria to m.in.:

– przepisy,

– locja,

– meteorologia,

– budowa jachtów motorowych,

– podstawy nawigacji.

Gdzie mogę pływać motorówką lub skuterem wodnym?

Na pobliskim Jeziorze Dąbie możesz wynająć motorówkę lub skuter wodny i odwiedzić wiele miejsc zlokalizowanych w pobliżu. Wiele urokliwych rzeczek i kanałów, ciekawa przyroda i pochowane przystanki wodne dają możliwość spędzenia wolnego czasu na łonie natury i rekreacyjnego uprawiania turystyki wodnej. Po Jeziorze Dąbie, Roztoce Odrzańskiej, Odrze i Zalewie Szczecińskim możesz swobodnie pływać motorówką, gdyż nie ma tam stref ciszy i zakazów używania napędów mechanicznych.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach