Kurs motorowodny Stepnica

Gdzie w Stepnicy można przejść szkolenie na patent motorwodny?

Kurs motorowodny Stepnica możemy zorganizować na przystani imienia Kapitana Roberta Hilgendorfa lub na przystani przy Kanale Młyńskim w Stepnicy. Jeśli nie znajdziesz tam intersującego Cię terminu, to zapraszamy na kurs motorowodny Szczecin.

Do czego jest mi potrzebny patent motorowodny?

Aby prowadzić jachty z silnikami o mocy większej niż 10 kW musisz posiadać patent sternika motorowodnego, który możesz uzyskać po kursie w Szkole żeglarstwa KLIPER i zdaniu egzaminu na patent sternika motorowodnego PZMWiNW.

Dla kogo przewidziany jest ten kurs?

Dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się bezpiecznie prowadzić motorówki. Warunkiem podejścia do egzaminu państwowego jest ukończone 14 lat.

Jak wygląda szkolenie i egzamin na patent motorowodny?

Szkolenie i egzamin obejmują część teoretyczną i praktyczną.

Kurs sternik motorowodny Stepnica obejmuje naukę samodzielną z materiałów online. Baza pytań i odpowiedzi ma przygotować do egzaminu na sternika motorowodnego. W cenie kursu otrzymasz książkę Bezpieczna Woda autorstwa Franciszka Habera.

Część praktyczna odbywa się w małych grupach.

Jak wygląda egzamin na patent sternika motorowodnego?

Egzamin na koniec kursu przeprowadza Komisja Egzaminacyjna z Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Żeby uzyskać pozytywną ocenę z egzaminu państwowego, trzeba poprawnie rozwiązać test składający się z 75 pytań m.in.: z:

– ratownictwa,

-meteorologii,

– locji,

– przepisów.

W jednej sesji należy uzyskać pozytywną ocenę zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej egzaminu.

Czy w Stepnicy są organizowane kursy motorowodne?

Kurs motorowodny Stepnica jest przewidziany dla wodniaków, którzy chcą pływać po wodach Zalewu Szczecińskiego i Roztoki Odrzańskiej. Można też popłyną dalej na południe Odrą do Szczecina lub na zachód i odwiedzić np. marinę Nowe Warpno, Altwarp, Ueckermunde lub Monkebude.

Gdzie Szkoła żeglarstwa KLIPER prowadzi szkolenia?

W województwie Zachodniopomorskim większość kursów motorowodnych prowadzimy w Szczecinie. Dla zorganizowanych grup możemy przeprowadzić szkolenia i egzaminy wyjazdowe. Jest to możliwe zarówno na naszym sprzęcie jak i też możemy przeprowadzić szkolenie na jednostce na której chcecie pod warunkiem, że spełnia odpowiednie wymogi formalne.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach