Kurs motorowodny Świnoujście

Czy w Świnoujściu można zrobić kurs motorowodny?

Tak. Zapraszamy na kursy dla zorganizowanych grup lub na szkolenie RYA powerboat handling level 2 lub wyższe certyfikaty. Kurs motorowodny w Świnoujściu organizujemy kilka razy w roku. Jeżeli nie znajdziesz dogodnego dla siebie terminu zapraszamy na kurs motorowodny w Szczecinie, który jest organizowany co ok. 2 tygodnie.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Kurs sternik motorowodny w Świnoujściu może przejść każda osoba powyżej 14 roku życia (nieletni muszą posiadać zgodę rodziców). Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia na wodzie, wystarczy trochę zapału do nauki i można całą wiedzę zdobyć od podstaw.

Na jakim jachcie odbywa się kurs?

Szkolimy najczęściej na RIB XS 600 Deluxe z silnikiem 150 KM, czasami szkolenie odbywa się na innych łodziach motorowych.

Co to jest houseboat?

Houseboat to takie mieszkanie na wodzie, w którym można mieszkać jak na campingu w marinie, ale można też się nim przemieszczać i podziwiać okolice od strony wody. A Świnoujście to w sumie 44 wyspy, wśród których można popływać.

Jak wygląda egzamin na sternika motorowodnego?

Egzamin składa się z teorii i praktyki. Teoria to test złożony z 75 pytań jednokrotnego wyboru. Praktyka to podstawowe manewry ćwiczone na kursie motorowodnym.

Co w Świnoujściu można zobaczyć z wody?

Świnoujście to duży port morski zlokalizowany na samym północno-zachodnim krańcu Polski i województwa Zachodniopomorskiego. Jest bazą Marynarki Wojennej RP – 8 Flotylli Obrony Wybrzeża im. Wiceadmirała Kazimierza Porębskiego w Świnoujściu. Znajduje się tu też port jachtowy w Świnoujściu im. Jerzego Porębskiego, znanego żeglarza, wykonawcy szant i autora znanych szant jak choćby „Gdzie ta keja…”. W Świnoujściu ma swoją siedzibę również Jacht Klub Marynarki Wojennej KOTWICA – oddział Świnoujście.

Pływając możemy również zobaczyć gazoport w Świnoujściu, latarnię morską, wiatrak – stawę będącą na końcu falochronu, piaszczyste plaże.

Jak się zapisać na szkolenie motorowodne?

Kliknij przycisk rezerwuj i wybierz dogodny termin!

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach