Kurs motorowodny Trzebież

Gdzie w Trzebieży zapisać się na kurs motorowodny?

Szkoła żeglarstwa KLIPER prowadzi kursy motorowodne w Trzebieży dla zorganizowanych grup. Bazą jest Marina Trzebież zarządzana przez Polski Związek Żeglarski i Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Regularnie, co około 2-3 tygodnie przez cały sezon organizujemy kurs motorowodny w Szczecinie.

Kto może zapisać się na szkolenie?

Kurs sternik motorowodny Trzebież może zrobić nawet czternastolatek (osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców). Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia na wodzie, trzeba się jedynie trochę pouczyć i zdać egzamin na patent sternika motorowdnego.

Na czym szkolimy?

Większość szkoleń jest na ribie XS 600 Deluxe z silnikiem Mercury Sea Pro 150 KM. Zdarza się, że do szkolenia używamy też innych motorówek.

Egzamin na sternika motorowodnego

Egzamin składa się z teorii i praktyki. Część teoretyczna obejmuje test złożony z 75 pytań jednokrotnego wyboru. Część praktyczna egzaminu to wybrane przez egzaminatora manewry ćwiczone w trakcie szkolenia motorowodnego.

Gdzie leży Trzebież?

Trzebież znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na północ od Szczecina. Jest niewielkim portem morskim, ale za to znanym wśród żeglarzy morskich miejscem w którym wyszkoliło się wielu sterników jachtowych, jachtowych sterników morskich i kapitanów jachtowych oraz motorowodnych. Kiedyś istniał tu Centralny Ośrodek Żeglarski PZŻ im. Andrzeja Benesza. Wielu kapitanów i instruktorów żeglarskich i motorowodnych właśnie w Trzebieży odbywało pierwsze szkolenia morskie, zdawało egzaminy żeglarskie i motorowodne i rozpoczynało karierę instruktorską. Przez wiele lat ośrodek był praktycznie w ruinie, ale od kilku lat sprawnie działa marina i rozwija się infrastruktura portowa, dzięki czemu Trzebież odzyskuje dawny blask. Na pewno ogromną zaletą jest lokalizacja Trzebieży, praktycznie w połowie drogi ze Szczecina do Świnoujścia (oczywiście wodą 😊)

Jak się zapisać na kurs?

Kliknij przycisk rezerwuj w prawym górnym rogu naszej strony internetowej.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach