Kursy motorowodne Wielkopolska

  • STOPIEŃ: sternik motorowodny
  • KOSZT KURSU: sprawdź aktualne ceny
  • KOSZT EGZAMINU: 250 zł – osoby dorosłe, 125 zł – studenci i uczniowie do 26 roku życia
  • LOKALIZACJA – Stary port nad Wartą lub Jezioro Maltańskie
  • TERMINY KURSÓW – sprawdź przy rezerwacji
  • TERMINY EGZAMINÓW: ostatniego dnia kursu
sternik motorowodny poznań

Gdzie można zrobić patent sternika motorowodnego w Wielkopolsce?

Kurs sternika motorowodnego w Wielkopolsce można zrobić na wielu akwenach i w wielu miejscowościach. Stolicą regionu jest Poznań, w którym kursy motorowodne odbywają się na rzece Warta, szkolenia motorowodne na Jeziorze Maltańskim (POSiR Malta). Gdyby nie zakazy używania silników spalinowych kursy motorowodne byłyby możliwe na Jeziorze Rusałka czy też Jeziorze Strzeszyńskim w Strzeszynku. Kursy motorowodne w Kiekrzu również nie są możliwe z powodu zakazu używania silników spalinowych na Jeziorze Kierskim.

Gdzie zatem można pływać jachtem motorowym w okolicach Poznania?

Pływanie motorówką i szkolenie motorowodne w Bninie w ośrodku Błażejewko byłoby możliwe nad Jeziorem Bnińskim, ale ośrodek, który tam funkcjonował wiele lat jest obecnie zamknięty i znacznie ograniczono dni i godziny kiedy można tam pływać motorówką. Podobny problem dotyczy kursów motorowodnych w Niepruszewie na Jeziorze Niepruszewski czy też kursów motorowodnych w Zborowie. W okolicach Poznania można jeszcze zrobić kurs motorowodny w Swarzędzu na patent sternika motorowodnego.

W jakich jeszcze miastach w Wielkopolsce można zrobić kurs na motorówkę?

Jeżeli chcesz zrobić kurs motorowodny w Kaliszu, jednym z najstarszych miast Polski na południu Wielkopolski czy też kurs motorowodny w Lesznie albo uzyskać patent sternika motorowodnego w Ostrowie Wielkopolskim lub Jarocinie to zapraszamy na szkolenie motorowodne do Szkoły żeglarstwa „KLIPER”. Niedaleko do nas masz również gdybyś chciał zrobić kurs motorowodny w Gnieźnie lub Wrześni. Trochę dalej musiałbyś dojechać jeżeli interesuje cię szkolenie motorowodne w Koninie lub w Kole. Mieszkańcy północnej Wielkopolski zainteresowani kursem motorowodnym w Pile, Chodzieży lub Wągrowcu też nie mają tak daleko do Poznania, a szkolenie na motorówce zajmuje kilka godzin i często można zrobić je tego samego dnia co egzamin lub w jeden weekend. Zupełnie blisko masz do nas jeżeli interesuje cię kurs motorowodny w Śremie lub Środzie Wielkopolskiej albo kurs motorowodny w Luboniu, podobnie niedaleko mają do nas osoby, które chcą zrobić patent sternika motorowodnego w Kościanie, Grodzisku Wielkopolskim, Wolsztynie czy Nowym Tomyślu. Jeżeli chcesz zostać sternikiem i nie znajdziesz kursu motorowodnego w Pniewach, Szamotułach, Wronkach czy Krzyżu Wielkopolskim to również zapraszamy na nasze kursy, których aktualną ofertę poznasz po kliknięciu przycisku REZERWUJ.

Jak długo trwa kurs na sternika motorowodnego?

Kursy na patent motorowodny w Wielkopolsce obejmują naukę teorii z książki oraz materiały i wykłady online. Pływanie motorówką to najczęściej 2-3 godziny w małych załogach i zależnie od ilości zgłoszeń rozpisujemy się na sobotę i niedzielę, a egzamin dla wszystkich razem robimy w niedzielę. Często są możliwe również pływania motorówką w tygodniu, zależnie od ilości zgłoszeń i tego, kiedy macie czas.

Na jakim sprzęcie są prowadzone kursy motorowodne w Wielkopolsce?

Szkolenia motorowodne na patent sternika motorowodnego w Wielkopolsce i licencję do holowania narciarza w Wielkopolsce prowadzimy na nowoczesnych motorówkach Bolhorn i Trident 480 z silnikami Yamaha i Mercury 50 KM. Sprzęt jest nowoczesny i na bieżąco serwisowany.

Kto prowadzi kursy motorowodne w Wielkopolsce?

Szkoła żeglarstwa „KLIPER” współpracuje z wieloma instruktorami, ale trzon naszej kadry stanowią doświadczeni instruktorzy motorowodni PZMWiNW i egzaminatorzy PZMWiNW, którzy szkolą i egzaminują od co najmniej kilkunastu lat. Spora część naszej kadry to również instruktorzy szkolący przyszłych instruktorów motorowodnych oraz instruktorzy Royal Yachting Association.

Ile kosztuje kurs sternika w Wielkopolsce?

Cena kształtuje się w okolicach 500 zł – 600 zł. Zobacz naszą ofertę i sprawdź aktualne promocje. Pamiętaj, że u nas w cenie jest podręcznik i efektywne szkolenie z doświadczonymi instruktorami PZMWiNW lub sprawdzoną i wyszkoloną przez nas kadrą.

Na jakich akwenach w Wielkopolsce można pływać motorówką?

W Wielkopolsce wiele jezior i akwenów jest niedostępnych dla motorowodniaków lub mają bardzo ograniczone dni i godziny kiedy można po tych jeziorach pływać motorówką. Takie ograniczenia hamują rozwój sportu motorowodnego i turystyki wodnej w Wielkopolsce. W okolicach Poznania wiele akwenów jest niedostępnych dla motorowodniaków. Najczęściej ograniczenia nakładają rady gminy lub rady powiatu. Rozwiązaniem problemu byłoby zgłaszanie przez motorowodniaków do lokalnych władz tego, że problem istnieje i lobbowania za większym udostępnieniem jezior dla turystyki wodnej dla motorówek i skuterów wodnych. Razem ze zwróceniem uwagi na ten problem musimy pamiętać by pływać bezpiecznie i odpowiedzialnie oraz szanować innych ludzi korzystających z jezior w Wielkopolsce, ponieważ część zakazów wynika również z tego, że część posiadaczy patentów motorowodnych pływała w sposób nieodpowiedzialny, dlatego szersze społeczne podejście do tego problemu będzie też zależało od tego w jaki sposób wszyscy będziemy korzystać z uprawnień motorowodnych. W Wielkopolsce szkolenia motorowodne odbywają się na wielu akwenach – np. kurs motorowodny Niepruszewo lub kurs motorowodny Zborowo na jeziorze Niepruszewskim lub kurs motorowodny Trzcianka na jeziorze Sarcz lub kurs motorowodny Chodzież których miejscem jest jezioro Chodzieskie. W południowej Wielkopolsce na jeziorze Szperek mogą odbyć się kursy motorowodne Antonin – ośrodek Lido koło Ostrowa Wielkopolskiego. Jest też możliwy kurs motorowodny Gołuchów na Zalewie Gołuchowskim. Kurs motorowodny Pobiedziska jest możliwy nad jeziorem Jerzyn.

Kto może zapisać się na kurs sternika motorowodnego?

W Wielkopolsce szkolenia motorowodne na patent sternika są dla każdego kto skończył 14 lat. Są to uprawnienia rekreacyjne do prowadzenia motorówek (patent na motorówkę) wynikające z rozporządzenia w sprawie uprawiania turystyki wodnej.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach