Kursy motorowodne zachodniopomorskie

 • cena kursu – 499 zł
 • koszt egzaminu: 250 zł – osoby dorosłe, 125 zł – studenci i uczniowie do 26 roku życia
 • lokalizacja Szczecin Centrum Żeglarskie, Przestrzenna 21
 • terminy sezon 2024 – sprawdź klikając rezerwuj
kursy motorowodne kliper

Gdzie można zrobić patent sternika motorowodnego w Zachodniopomorskim?

Kurs sternika motorowodnego w Zachodniopomorskim można zrobić w wielu miejscach, ale największy akwen nad którym jest zlokalizowane najwięcej firm żeglarskich i klubów motorowodnych to Jezioro Dąbie w Szczecinie. Dużym akwenem popularnym wśród motorowodniaków jest Zalew Szczeciński czy też morskie wody przybrzeżne. Ale już np. na jeziorze Miedwie koło Stargardu nie można używać silników spalinowych. Szkoła żeglarstwa „KLIPER” prowadzi szkolenia na patent sternika głównie w Szczecinie i w Świnoujściu

Gdzie można zrobić patent sternika motorowodnego koło Szczecina?

Używanie jachtów motorowych i kursy motorowodne w Szczecinie Dąbie jest możliwe i jest to miejsce, w którym występuje najwięcej klubów motorowodnych i firm z branży motorowodnej. Większość szkoleń motorowodnych w Szczecinie jest zlokalizowana na ulicy Przestrzennej, szkoła KLIPER stacjonuje na przystani Centrum Żeglarskiego ul. Przestrzenna 21 w Szczecinie Dąbie. Szkolenia możemy też poprowadzić na Wyspie Grodzkiej albo na Heyki nad Kanałem Zielonym. Jeżeli chcesz zrobić kurs motorowodny w Stargardzie lub uzyskać patent motorowodny w Goleniowie to masz do nas zaledwie około 20 kilometrów. Podobnie Ci z Was, którzy chcą zrobić kurs motorowodny w Police, kursy motorowodne Siadło Dolne, szkolenie motorowodne w Gryfinie czy też kurs motorowodny w Trzebieży na patent sternika motorowodnego nie mają do nas daleko. Dla zorganizowanych grup robimy czasami kursy motorowodne w Stepnicy, Nowym Warpnie, Nowogardzie, Pyrzycach lub Myśliborzu. Jest możliwy kurs motorowodny Goleniów lub też kurs motorowodny Lubczyna. Kliknij przycisk REZERWACJA w prawym, górnym rogu strony i zapisz się już teraz na szkolenie.

W jakich miejscach w Zachodniopomorskim można zrobić kurs motorowodny na patent sternika motorowodnego?

W dużych miastach województwa Zachodniopomorskiego są możliwe kursy motorowodne w Koszalinie, kurs motorowodny w Kołobrzegu czy też szkolenie motorowodne na patent sternika w Świnoujściu. To największe miasta i ośrodki, w których możesz zdobyć prawo jazdy na motorówki lub skutery wodne. Możesz zrobić kurs motorowodny w Kamieniu Pomorskim, w Wolinie albo też szkolenie na patent sternika motorowodnego w Dziwnowie. Niedaleko masz do nas jeżeli planujesz zrobić kurs motorowodny w Choszcznie, Barlinku lub Gryficach.

Na szkoleniu nauczysz się:

 • pływać w ślizgu
 • manewrować w porcie
 • podejmować „człowieka za burtą”
 • podstawowych zasad bezpieczeństwa
 • wiązania węzłów i podstawowych prac bosmańskich.

Dużym ośrodkiem szkoleniowym jest Jezioro Pile i jeżeli planujesz kurs motorowodny w Wałczu, Szczecinku albo Bornym Sulinowie to znajdziesz kurs na patent sternika motorowodnego w pobliżu. To ciekawe rejony oddalone od dużych aglomeracji miejskich, gdzie można nie tylko popływać motorówką, ale też wynająć żaglówkę, albo domek kempingowy.

Jak długo trwa kurs motorowodny na sternika motorowodnego?

Kursy na patent motorowodny obejmują naukę teorii z książki oraz materiały i wykłady online. Pływanie motorówką zajmuje 2-3 godziny w niedużych grupach. Rozpisujemy się na sobotę i niedzielę, a egzamin dla wszystkich razem robimy w niedzielę. Na pływania możemy się też umówić w tygodniu.

Na jakim sprzęcie odbywa się nauka?

Większość kursów prowadzimy na nowoczesnym, pełnomorskim RIBie (skrót od rigid inflatable boat) XS 600 Deluxe z silnikiem Mercury Sea Pro 150 KM, ale możliwe jest też szkolenie na mniejszej łodzi innego typu jak np. Trident 480 z zilnikiem Mercury 50 KM.

Kto uczy na naszych kursach?

Nasi instruktorzy prowadzący szkolenia na patent sternika motorowodnego to przede wszystkim doświadczeni instruktorzy motorowodni Polskiego Zwiążku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego PZMWiNW i egzaminatorzy PZMWiNW, którzy szkolą i egzaminują od wielu lat. Część naszej kadry to również instruktorzy szkolący przyszłych instruktorów motorowodnych oraz instruktorzy Royal Yachting Association mający stopnie instruktorskie RYA powerboat instructor lub wyższe.

Ile kosztuje kurs sternika?

Cena kursu wynosi: 500 zł – 600 zł.

Zapoznaj się z ofertą po kliknięciu przycisku rezerwuj i zobacz aktualne promocje. Pamiętaj, że u nas w cenie jest podręcznik „Bezpieczna Woda” i dobre szkolenie z doświadczonymi instruktorami PZMWiNW lub sprawdzoną i wyszkoloną przez nas kadrą.

Dla kogo są kursy na patent sternika motorowodnego?

Patent sternika motorowodnego może zrobić każdy, kto ma skończone 14 lat. Na pewno przyda się kurs motorowodny w Szczecinie ratownikom WOPR, ale też strażakom, policjantom lub strażnikom miejskim.

Czego nauczysz się na szkoleniu?

Na kursie sternika motorowodnego:

 • wejdziesz w ślizg,
 • wykonasz manewr człowiek za burtą oraz manewry
 • podejścia do nabrzeża i odejścia od nabrzeża zwane cumowaniem jachtu.
  • Opanujesz też kilka węzłów, nauczysz się:
 • rzucać cumy,
 • wydawać komendy
 • pracować w charakterze członka załogi.

Na ogół na podstawowym szkoleniu motorowodnym nie ma czasu na dodatkowe manewry jak chociażby rzucanie kotwicy, ale zawsze można się dodatkowo umówić na tego typu manewrówkę po kursie.

Kurs na motorówkę w Zachodniopomorskim najlepiej zrobić w Szczecinie, który jako stolica województwa jest najlepiej skomunikowany. Jest tu też możliwy czarter jachtów motorowych i wynajem łodzi żaglowych a także najem hauseboatów – czyli domków na wodzie z własnym napędem.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach