Kursy SRC Świnoujście

Szkolenia na licencję radiooperatora SRC z egzaminem.

Dla kogo jest kurs radiooperatora SRC RYA w Świnoujściu?

Kurs SRC (Short Range Certificate) to szkolenie według standardów i programu Royal jachting Association dla osób, które chcą nauczyć się obsługi UKFki z DSC oraz zasad obowiązujących w morskiej korespondencji.

Gdzie odbywają się kursy SRC w Świnoujściu?

Kursy radiooperatora SRC w Świnoujściu prowadzimy w Porcie Jachtowym im. Jerzego Porębskiego przy ulicy Jachtowa 1 w Świnoujściu.

Czy kurs radiooperatora SRC jest obowiązkowy?

Dla tych kapitanów i sterników morskich, którzy samodzielnie chcą prowadzić jachty praktycznie to szkolenie jest niezbędne.

Jak przebiega kurs radiooperatora SRC RYA w Świnoujściu?

Szkolenie jest w niedużych grupach do maksymalnie 12 uczestników i zajmuje minimum 7 godzin (nie licząc przerwy i egzaminu). Powinieneś samodzielnie pouczyć się 3 godziny przed kursem i opanować np.. alfabet fonetyczny czyli Alfa, Bravo, Charlie, … .

Szkolenie zajmuje jeden dzień i kończy się egzaminem w systemie RYA czyli angielskiej organizacji żeglarskiej upoważnionej przez Ofcom (brytyjski UKE) do prowadzenia kursów i egzaminów radiooperatora SRC.

Na jakim sprzęcie odbywa się kurs RYA radiooperatora SRC?

Dysponujemy nowoczesnymi radiotelefonami morskimi VHF z DSC (prawdziwe UKFki dostosowane do odzwierciedlania realnych sytuacji – można np. wysłać wezwanie pomocy przez DSC. Szkolimy na popularnych radiotelefonach morskich takich firm jak Standard Horizon, Garmin, ICOM czy też Raymarine. Dzięki zestawom szkoleniowym które posiadamy, możemy zainicjować zbliżoną do prawdziwej rozmowę lub nadać wywołanie DSC podobne jak w rzeczywistości.

Po naszym kursie telefon VHF nie będzie już dla Ciebie czymś nieznanym a dzięki temu nie będziesz bał się go używać.

Jak długo czeka się na wydanie certyfikatu SRC RYA?

Zależy to od tempa pracy poczty w Polsce i Wielkiej Brytanii oraz od tego ile czasu wydaje certyfikat biuro RYA w Hamble koło Southampton w Wielkiej Brytanii. Najczęściej czas oczekiwania to około 2-3 miesiące. Wcześniej, po zdanym egzaminie, możemy wystawić tymczasowe zaświadczenie potwierdzające zaliczenie egzaminu radiooperatora SRC RYA.

Czy tymczasowe zaświadczenie o zdanym egzaminie SRC uprawnia do obsługi radia?

Formalnie nie i np. Urząd Komunikacji Elektronicznej nie zaakceptuje tymczasowego zaświadczenia o zdanym egzaminie na radiooperatora SRC (certyfikat SRC wydany przez RYA w Wielkiej Brytanii jest akceptowany przez UKE). Natomiast to czy tymczasowy certyfikat zostanie zaakceptowany przez firmę czarterową zależy od konkretnej firmy wynajmującej jachty, ale często uznają one tymczasowy certyfikat zdanego egzaminu radiooperatora SRC RYA.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach