Kursy żeglarskie Lubuskie

Szkolenia na patent żeglarski

  • PATENT: żeglarza jachtowego
  • CENY KURSÓW: od 1499 zł
  • CENY EGZAMINÓW: 250 zł , ulgowa 125 zł
  • LOKALIZACJA: Szczecin Dąbie lub Poznań Kiekrz
  • TERMIN KURSU: zobacz przy rezerwacji
  • EGZAMINY: po kursie żeglarskim
kliper szkoła żeglarstwa

Gdzie zrobić patent żeglarski w Lubuskim?

Kurs żeglarski żeglarza jachtowego w Lubuskim można zrobić w wielu miejscach ale najwięcej jest kursów żeglarskich w Zielonej Górze oraz kursów żeglarskich w Gorzowie Wielkopolskim. Są to największe miasta województwa lubuskiego, na terenie którego jest zlokalizowanych wiele urokliwych jezior i ośrodków szkolenia żeglarskiego.

Jakie są najpopularniejsze miejsca kursów żeglarskich w województwie lubuskim?

Kursy żeglarskie w lubuskim są prowadzone w różnych ciekawych miejscach. Wiele szkoleń żeglarskich ma miejsce nad Jeziorem Niesłysz lub nad Jeziorem Sławskim. Dużo obozów żeglarskich i kursów żeglarskich jest w Niesulicach a także nad jeziorem Błędno w Zbąszyniu odbywają się kursy motorowodne na sternika motorowodnego i licencje na holowanie narciarza wodnego. Możliwe jest szkolenia na patent sternika motorowodnego w Nowej Soli, możesz również zrobić kurs motorowodny w Międzyrzeczu lub szkolenie na motorówkę w Dobiegniewie.

W jakich miejscach w Lubuskim można zrobić kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego?

Jeśli jesteś zainteresowany kursem żeglarskim w Świebodzinie lub kursem żeglarskim w Słubicach to możesz zapisać się na jedno z naszych szkoleń żeglarskich na patent żeglarza jachtowego. Wygodny dojazd jest drogą szybkiego ruchu S3 lub autostradą A2. Podobnie wygląda sprawa jeżeli interesuje Cię kurs żeglarski w Głogowie, Kostrzynie nad Odrą lub też szkolenie żeglarskie w Lubniewicach.

Jak długo trwa kurs żeglarski na żeglarza jachtowego?

Kursy na patent żeglarski w województwie Lubuskim składają się z teorii (książka + materiały oraz wykłady online. Pływanie jachtem żaglowym to około 40 godzin żeglugi w 3 osobowej grupie (każdy uczestnik steruje po ok. 10-13 godzin, ale będąc załogą też efektywnie wykorzystujesz czas np. ucząc się obsługi żagli lub balastowania. Kursy żeglarskie w Lubuskim są zarówno w formule weekendowej sobota-niedziela (najczęściej 5 weekendów) jak i w wybrane dni w tygodniu od poniedziałku do piątku.

Na jakim sprzęcie są prowadzone kursy żeglarskie w Lubuskim?

Większość kursów prowadzimy na nowoczesnych jachtach mieczowych typu slup Corveette 600 i Corveette 650 projektu Andrzeja Skrzata oraz odremontowanym popularnym szwedzkim jachcie balastowym typu Becker 27.

Kto prowadzi kursy żeglarskie w Lubuskim?

Nasi szkoleniowcy to przede wszystkim doświadczeni instruktorzy żeglarstwa PZŻ oraz egzaminatorzy PZŻ, którzy szkolą i egzaminują żeglarzy i jachtowych sterników morskich od wielu lat. Spora część naszej kadry to również instruktorzy wykładowcy PZŻ i instruktorzy żeglarstwa PZŻ szkolący przyszłych instruktorów żeglarskich oraz instruktorzy RYA posiadający kwalifikacje instruktorskie Yachtmaster Instructor RYA. Wielu naszych instruktorów posiada stopień Nauczyciela Żeglowania PZŻ lub od wielu lat patent Młodszego instruktora Żeglarstwa PZŻ.

Ile kosztuje kurs żeglarski w Lubuskim?

Cena kształtuje się w okolicach 1500 zł – 1800 zł. Zapoznaj się z ofertą po kliknięciu przycisku rezerwuj i zobacz aktualne promocje. Zwróć uwagę, że w Szkole żeglarstwa „KLIPER” w cenie jest podręcznik „Żeglarz Jachtowy” i dobre szkolenie z doświadczonymi instruktorami PZŻ lub sprawdzoną i wyszkoloną przez nas kadrą instruktorską.

Dla kogo są kursy na patent żeglarza w Lubuskim?

Patent żeglarski żeglarza jachtowego może zrobić każdy, kto ma skończone 14 lat. Na pewno przyda się kurs żeglarstwa w Lubuskim ratownikom WOPR, ale też strażakom, policjantom lub strażnikom miejskim. Dla doświadczonych żeglarzy morskich, którzy ukończyli 18 lat oferujemy kursy jachtowego sternika morskiego, na które łatwo dojedziesz drogą ekspresową do Szczecina, skąd wypływamy w rejs morski po Zalewie Szczecińskim i Morzu Bałtyckim.

Czego nauczysz się na kursie żeglarskim w Lubuskim?

Na kursach żeglarskich w województwie Lubuskim wykonasz manewr człowiek za burtą, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę oraz manewry podejścia do nabrzeża i odejścia od nabrzeża zwane cumowaniem jachtu. Opanujesz też kilkanaście węzłów, nauczysz się rzucać cumy, wydawać komendy i pracować w charakterze członka załogi. Na ogół na podstawowym szkoleniu żeglarskim nie wykonuje się manewrów takich jak rzucanie kotwicy, ale można się dodatkowo zrobić szkolenie manewrowania jachtem tzw. manewrówkę po kursie.

Gdzie zdobyć patent sternika jachtowego w Lubuskim?

Patentu sternika jachtowego nie możesz już otrzymać, gdyż został wycofany jako stopień żeglarski wiele lat temu. Obecnie pierwszym patentem jest żeglarz jachtowy, który ma uprawnienia do prowadzenia wszystkich jachtów śródlądowych, a także morskich w porze dziennej do 12 metrów długości i 2 mil morskich od brzegu. Kolejnym patentem jest jachtowy sternik morski potrzebny do prowadzenia rejsów pełnomorskich, ale podejście do egzaminu na jachtowego sternika morskiego wymaga posiadania minimum 200 godzin stażu uzyskanego w minimum 2 rejsach morskich.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach