Kursy żeglarskie Wielkopolska

Szkolenia na patent żeglarza jachtowego w Poznaniu

  • PATENT: żeglarz jachtowy
  • KOSZTY SZKOLENIA: 1499 zł
  • KOSZTY EGZAMINU: 250 zł , 125 zł (dla uprawnionych do zniżki)
  • MIEJSCE: Poznań Kiekrz, ul. Nad Jeziorem 103
  • TERMINY SZKOLEŃ 2023: sprawdź rezerwując
  • TERMIN EGZAMINÓW 2023: na zakończenie szkolenia
kliper szkoła żeglarstwa

Gdzie można zrobić patent żeglarski żeglarza jachtowego w Wielkopolsce?

Kurs żeglarski w Wielkopolsce można zrobić w wielu miejscach i na różnych jeziorach. Największym miastem Wielkopolski jest Poznań, w którym największa ilość kursów żeglarskich odbywa się w Kiekrzu, który jest obecnie dzielnicą Poznania. Kursy żeglarskie w Kiekrzu to obecnie znaczna część wszystkich kursów w Wielkopolsce a Szkoła żeglarstwa „KLIPER” od lat jest tam liderem rynku żeglarskiego. Nad Jeziorem Kierskim jest zlokalizowanych wiele zasłużonych klubów żeglarskich, z których od lat współpracujemy z Jacht Klubem AZS w Poznaniu, a kilka razy do roku korzystamy ze slipu i gościnności JKW – Jacht Klubu Wielkopolskiego.

Gdzie odbywają się kursy żeglarskie w okolicach Poznania?

W okolicach Poznania są prowadzone kursy żeglarskie w Swarzędzu na Jeziorze Swarzędzkim, kursy żeglarskie w Śremie na Jeziorze Grzymisławskim, kurs żeglarza jachtowego w Mosinie nad Jeziorem Dymaczewskim lub kurs żeglarski w Boszkowie nad Jeziorem Dominickim.

W jakich miastach w Wielkopolsce można zrobić kurs żeglarski żeglarza jachtowego?

Jeżeli chcesz zrobić kurs żeglarski w Kaliszu, jednym z najstarszych miast Polski na południu Wielkopolski czy też kurs żeglarza jachtowego w Lesznie albo uzyskać patent żeglarski w Ostrowie Wielkopolskim lub Jarocinie to zapraszamy na szkolenie żeglarskie do Szkoły żeglarstwa „KLIPER”. Niedaleko do nas masz również gdybyś chciał zrobić kurs żeglarski we Wrześni lub w Gnieźnie. Nieco więcej kilometrów do przejechania masz do nas jeżeli interesuje cię szkolenie żeglarskie w Kole albo w Koninie. Ci z Was, którzy mieszkają w północnej Wielkopolsce a są zainteresowani kursem żeglarskim w Pile, Wągrowcu czy też kursem żeglarskim w Chodzieży też nie mają tak daleko do Poznania, a szkolenie na żaglówce zajmuje kilka godzin dziennie i łącznie ok. 40 godzin w 3 osobowej załodze i często można zrobić je w dogodnych terminach. Niedaleko masz do nas jeśli chcesz zrobić kurs żeglarski w Śremie lub w Środzie Wielkopolskiej, niemal równie blisko mają do nas kursanci, którzy chcą zrobić patent żeglarza jachtowego w Kościanie, Wolsztynie czy Nowym Tomyślu albo Grodzisku Wielkopolskim. Jeżeli chcesz zostać żeglarzem i nie znajdziesz kursu żeglarskiego w Pniewach, Szamotułach, Wronkach czy Krzyżu Wielkopolskim to również zapraszamy na nasze kursy żeglarskie, których aktualną ofertę poznasz po kliknięciu przycisku REZERWUJ.

Jak długo trwa kurs na żeglarza jachtowego?

Kursy na patenty żeglarskie w Wielkopolsce obejmują naukę teorii z książki a także materiały i wykłady online. Zajęcia praktyczne to najczęściej 4 godzinne spotkania, w małych, 3 osobowych załogach. W sumie jest to kilkanaście godzin za sterem na każdego uczestnika. Szkolenia są w formie weekendowej sobota-niedziela lub w wybrane dni powszednie od poniedziałku do piątku, najczęściej też 2 razy w tygodniu.

Na jakich jachtach odbywają się kursy żeglarskie w Wielkopolsce?

Szkolenia żeglarskie na patent żeglarza jachtowego w Wielkopolsce są na nowoczesnych mieczowych kabinowych jachtach żaglowych typu Corveette 600 i Corveette 650. Sprzęt jest w dobrym stanie technicznym i na bieżąco serwisowany.

Kto prowadzi kursy motorowodne w Wielkopolsce?

Szkoła żeglarstwa „KLIPER” współpracuje z wieloma instruktorami, ale trzon naszej kadry stanowią doświadczeni instruktorzy żeglarstwa PZŻ i egzaminatorzy PZŻ, którzy szkolą i egzaminują od co najmniej kilkunastu lat. Spora część naszej kadry to również instruktorzy szkolący przyszłych instruktorów żeglarskich oraz instruktorzy Royal Yachting Association. W naszej kadrze jest kilku instruktorów wykładowców PZŻ, wielu instruktorów PZŻ a także Młodszych instruktorów PZŻ i Nauczycieli Żeglowania PZŻ. Jako jedyna firma w Wielkopolsce od kilkunastu lat szkolimy instruktorów żeglarstwa.

Ile kosztuje kurs żeglarza jachtowego w Wielkopolsce?

Cena kształtuje się w okolicach 1500 zł. Zobacz naszą ofertę i sprawdź aktualne promocje. Pamiętaj, że u nas w cenie jest podręcznik i efektywne szkolenie z doświadczonymi instruktorami PZŻ lub sprawdzoną i wyszkoloną przez nas kadrą.

Gdzie można zdobyć patent sternika jachtowego?

Patent sternika jachtowego zniknął z polskiego systemu patentów żeglarskich w 2013 roku. Obecnie w polskim systemie prawnym istnieją trzy patenty: żeglarza jachtowego, jachtowego sternika morskiego i kapitana jachtowego. Pierwszym stopnień uprawniającym do bycia samodzielnym sternikiem i prowadzenia wszystkich jachtów śródlądowych oraz jachtów morskich do 12 metrów długości w porze dziennej do 2 mil morskich od brzegu jest patent żeglarza jachtowego i od tego patentu powinieneś zacząć szkolenie żeglarskie. Jachtowy sternik morski to patent niezbędny do prowadzenia dużych jachtów morskich o każdej porze dnia i nocy i jest to kolejny poziom, o którym warto pomyśleć, kiedy już będziesz doświadczonym żeglarzem.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach