Rejsy szkoleniowe

Gdzie są organizowane morskie rejsy szkoleniowe?

Szkoleniowe rejsy morskie organizujemy przede wszystkim po Morzu Bałtyckim i Morzu Północnym. Jeśli chcesz posmakować słonej wody i przeżyć niezapomnianą przygodę to wybierz się na rejs morski po Bałtyku. Jeżeli chcesz poznać tajniki pływania po wymagających wodach pływowych to zapisz się na rejs morski po Morzu Północnym lub rejs morski po Morzu Norweskim

Jakie porty możemy odwiedzić na rejsie szkoleniowym?

Na rejsach szkoleniowych po Bałtyku odwiedzamy głównie porty polskie, niemieckie i duńskie. W trakcie tygodniowego rejsu szkoleniowego, jeżeli jest on połączony z kursem na jachtowego sternika morskiego odwiedzamy głównie porty Zalewu Szczecińskiego takie jak: Trzebież, Stepnica, Wolin, Nowe Warpno, czasami również te po niemieckiej stronie takie jak Altwarp, Ueckermünde czy Mönkebude. Prawie zawsze trasa szkoleniowego rejsu morskiego wiedzie przez Świnoujście i zależnie od pogody płyniemy do Sassnitz lub odwiedzamy Kołobrzeg albo Dziwnów. Przy sprzyjających wiatrach udaje się czasami odwiedzić Bornholm, jednak żeby w tydzień zrealizować rejs na Bornholm lub rejs morski jachtem do Kopenhagi to raczej trzeba nastawić się na pływanie stażowe, a nie typowy rejs szkoleniowy połączony z manewrowaniem.

Jak zdobyć staż morski?

Trzeba zapisać się na jeden z naszych rejsów morskich po Bałtyku lub rejsów po Morzu Północnym, wziąć aktywny udział w rejsie i na koniec odebrać od kapitana jachtu opinię z rejsu.

Ile godzin trzeba wypływać na sternika morskiego?

Przed przystąpieniem do egzaminu na jachtowego sternika morskiego trzeba uzyskać co najmniej 200 godzin stażu pływania po wodach morskich, w minimum 2 rejsach morskich. Liczą się godziny przepływane na żaglach lub na silniku. Do stażu nie wlicza się postój w portach, na kotwicy czy też na boi.

Co zabrać ze sobą na rejs morski?

Na rejs morski po Bałtyku należy zabrać sztormiak lub kurtkę przeciwdeszczową, kalosze, śpiwór, ręcznik, klapki, kosmetyczkę, dokument tożsamości, pieniądze lub kartę płatniczą. Często mogą przydać się okulary przeciwsłoneczne i czapka zarówno z daszkiem jak i ciepła czapka i rękawiczki.

Jakie ubrania na rejs?

Różne. Dobrze zabrać ze sobą zarówno sporo cieplejszych ubrań na nocne wachty, jak i letnie stroje w przypadku rejsów organizowanych w tak zwanym wysokim sezonie.

Jaki sztormiak na jacht?

Można kupić zarówno profesjonalny morski żeglarski sztormiak jeżeli planujesz intensywnie żeglować, ale wystarczy też dobre ubranie przeciwdeszczowe np. z Decathlonu .

Jakie obuwie na jacht?

Najlepiej sportowe, z jasną, miękką podeszwą. Przydadzą się też kalosze lub inne wodoodporne obuwie. Po pokładzie nie chodzimy w klapkach i obuwiu otwartym, ale klapki mogą się przydać pod prysznicem w porcie.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach