RYA Coastal Skipper

RYA Coastal Skipper to zaawansowane szkolenie dla skipperów morskich. Wymagania stażowe nie są zbyt wygórowane, ale samo szkolenie to już ćwiczenie dosyć zaawansowanych manewrów oraz przełożenie posiadanej wiedzy teoretycznej (ta powinna być na poziomie Yachtmastera) na praktykę.

Powyższe szkolenie to dobry sposób na praktyczne rozwinięcie umiejętności skiperskich, opanowanie zaawansowanych technik nawigacji i dobry krok na przygotowanie się do egzaminu Yachtmaster RYA.

Nazwa kursu jest w porównaniu do polskiego systemu szkoleniowego dość myląca. Jest to znacznie bardziej zaawansowane szkolenie praktyczne niż kursy jachtowego sternika morskie i wymaga wiedzy na poziomie Yachtmaster shorebased (w praktyce jest to dużo wyższy poziom niż ten wymagany na polskie patenty).

Po tym kursie będziesz mógł omówić z instruktorem swoje mocne i słabe strony i podjąć decyzję czy podchodzić do egzaminu na certyfikat Yachtmaster RYA czy jeszcze nad czymś popracować.

Certyfikat RYA Coastal Skipper practical można wymienić na International Certificate of Competence – ICC – jeśli spełniasz wymogi dotyczące kraju stałego pobytu.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach