RYA Day Skipper

To kurs dla tych, którzy chcą zacząć samodzielnie prowadzić jachty morskie.

W teorii to certyfikat nieco niższy od naszego jachtowego sternika morskiego, w praktyce podobny lub nawet nieco wyższy, bo szkolenie jest realizowane wg bardziej precyzyjnego planu i wymagań.

Na kursie RYA Day Skipper nauczysz się podstaw planowania rejsu morskiego, nawigacji, manewrowania itp. Żeby dobrze wykorzystać ten czas zalecany jest najpierw kurs RYA Day Skipper shorebased – czyli teoretyczny 5 dniowy kurs przygotowujący.

Kurs jest również dobry dla doświadczonych żeglarzy morskich, którzy chcą nauczyć się technicznego języka angielskiego w praktyce. Na szkoleniach na wyższe certyfikaty nie ma już na to za dużo czasu. Natomiast jeżeli masz już duże doświadczenie morskie jako skipper, to raczej na tym kursie nie nauczysz się nowych rzeczy, ale za to masz możliwość przyswoić sobie angielskie nazewnictwo w bezstresowej atmosferze.

Certyfikat RYA Day Skipper practical można wymienić na International Certificate of Competence – ICC, jeżeli jesteś obywatelem UK lub kraju, który nie podpisał resolution no. 40 UNECE albo na stałe mieszkasz w UK lub kraju, który nie podpisał res. no. 40.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach