RYA Powerboat Level 2

  • cena kursu 1499 zł, promocyjna 1199 zł
  • w cenie opłaty za kurs jest szkolenie, wydanie certyfikatu + podręcznik
  • lokalizacja – Świnoujście lub Szczecin
  • najbliższe terminy – 13-14.05.2024, napisz maila jeśli jesteś zainteresowany kursem w innym terminie

RYA Powerboat Level 2 jest znany w Wielkiej Brytanii jako „National Powerboat Certificate” i rozpoznawany w wielu miejscach na świecie jako „prawo jazdy” na motorówki do 10 metrów długości. Jest to chyba najbardziej popularny certyfikat motorowodny na świecie wśród motorowodniaków amatorów. Często jest też wymagany od członków załóg jednostek komercyjnych np. na tzw. megajachtach, więc jeśli myślisz o zajęciu się jachtingiem zawodowo to dobrze pomyśleć o tym certyfikacie.

Kurs trwa 2 dni, mogą w nim wziąć udział na raz max. 3 osoby. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie motorowodne (chociaż mile widziane). Minimalny wiek uczestnika to 12 lat, ale osoby poniżej 16 roku życia mogą korzystać z uprawnień tylko pod nadzorem odpowiedzialnego dorosłego.

Na kursie nauczysz się m.in.: najważniejszych przepisów z MPZZM i CEVNI, zasad obsługi sprzętu ratunkowego, manewrowania jachtem motorowym, podstaw pływów, pracy na mapie, komunikacji w niebezpieczeństwie i wielu innych umiejętności niezbędnych do samodzielnego prowadzenia jachtu motorowego do 10 metrów długości.

Certyfikat można uzyskać również w drodze 2-3 godzinnego assessment – czyli sprawdzenia umiejętności – to wersja dla doświadczonych motorowodniaków, którzy PRZED assessment mają opanowany cały sylabus.

RYA Level 2 Powerboat Handling to przydatne uprawnienia w jachtingu zawodowym. Jeśli szukasz pracy na tak zwanych super-jachtach (Superyachts) to na pewno warto pomyśleć o tym szkoleniu, które będzie przydatne zarówno dla deckhandów i stewardess na jachtach jak i dla oficerów wachtowych czy też kapitanów. Często są to uprawnienia wymagane do samodzielnego prowadzenia łodzi takich jak np. RIB.

Szkolenie jest w języku angielskim, w dużej części praktyczne i realizowane w małych grupach. Przydatne zarówno początkującym motorowodniakom jak i tym doświadczonym. W cenie kursu jest podręcznik RYA Start Powerboating napisany przez Jon Mendez.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach