RYA Powerboat Level 2

RYA Powerboat Level 2 jest znany w Wielkiej Brytanii jako „National Powerboat Certificate” i rozpoznawany w wielu miejscach na świecie jako „prawo jazdy” na motorówki do 10 metrów długości. Jest to chyba najbardziej popularny certyfikat motorowodny na świecie wśród motorowodniaków amatorów. Często jest też wymagany od członków załóg jednostek komercyjnych np. na tzw. megajachtach, więc jeśli myślisz o zajęciu się jachtingiem zawodowo to dobrze pomyśleć o tym certyfikacie.

Kurs trwa 2 dni, mogą w nim wziąć udział na raz max. 3 osoby. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie motorowodne (chociaż mile widziane). Minimalny wiek uczestnika to 12 lat, ale osoby poniżej 16 roku życia mogą korzystać z uprawnień tylko pod nadzorem odpowiedzialnego dorosłego.

Na kursie nauczysz się m.in.: najważniejszych przepisów z MPZZM i CEVNI, zasad obsługi sprzętu ratunkowego, manewrowania jachtem motorowym, podstaw pływów, pracy na mapie, komunikacji w niebezpieczeństwie i wielu innych umiejętności niezbędnych do samodzielnego prowadzenia jachtu motorowego do 10 metrów długości.

Certyfikat można uzyskać również w drodze 2-3 godzinnego assessment – czyli sprawdzenia umiejętności – to wersja dla doświadczonych motorowodniaków, którzy PRZED assessment mają opanowany cały sylabus.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach

rya_logo