RYA PWC Personal Watercraft Proficiency Course

  • cena kursu 1499 zł (promocyjna)
  • w cenie opłaty za kurs jest szkolenie, wydanie certyfikatu + podręcznik
  • lokalizacja – Szczecin lub Świnoujście
  • terminy – czerwiec 2024, jeśli jesteś zainteresowany innym terminem napisz maila

RYA PWC (Personal Watercraft Proficiency Course) to jednodniowe szkolenie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych skuterowców. W kilka godzin można nauczyć się zasad pływania skuterem wodnym i mieć przy tym sporo frajdy. Dla doświadczonych motorowodniaków to możliwość potwierdzenia wysokiego poziomu wyszkolenia i poznania zasad bezpieczeństwa obowiązujących przy zabawie skuterem.

Szkolenie odbywa się częściowo w języku angielskim, ale można to potraktować jako naukę angielskiego przydatnego motorowodniakom.

Personal Watercraft to angielskie określenie skutera wodnego, popularna nazwa Jet Ski jest formalnie zarezerwowana dla skuterów marki Kawasaki.

Szkolenie i certyfikat są dostępne już dla dzieci powyżej 12 lat, jednak dzieci do 16 roku życia mogą korzystać z uprawnień jedynie pod nadzorem dorosłego, a osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców.

Kurs RYA PWC Proficiency Course to przydatne uprawnienia w jachtingu zawodowym. Superjachty często są wyposażone w skutery wodne, których obsługa wymaga posiadania odpowiednich uprawnień i kwalifikacji. Certyfikaty RYA są szeroko rozpoznawalnym i uznawanym uprawnieniem. Szkolenie ma charakter głównie praktyczny i jest przewidziane zarówno dla początkujących motorowodniaków jak i zaawansowanych miłośników skuterów wodnych, którzy mogą poszerzyć swoją wiedzę i opanować angielską terminologię, gdyż kurs jest prowadzony w języku angielskim.

Zdobądź patent motorowodny na skuter w Szczecinie lub Świnoujściu, który jako jedyny w Polsce jest praktycznym szkoleniem według standardów Royal Yachting Association. Program obejmuje m.in.:

  • sprawdzenie i przygotowanie skutera wodnego do pływania
  • ćwiczenia manewrowania w porcie
  • manewrowanie na wstecznym (odwróconym ciągu)
  • manewry na dużej szybkości – slalom, ciasne zakręty itp.
  • podstawy przepisów, MPZZM – Colreg, locji, meteorologii

RYA PWC Proficiency to cenione uprawnienia do obsługi skuterów wodnych, które pomoże w znalezieniu pracy na jachtach. To pewien standard w branży zawodowego jachtingu. Praca na superjachtach i megajachtach z tym certyfikatem będzie w Twoim zasięgu.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach