RYA Sea survival

Jest to jednodniowy kurs przetrwania na morzu dla żeglarzy, autoryzowany przez RYA. Program jest dobrany tak, byś po takim kursie potrafił praktycznie obsłużyć tratwę ratunkową, potrafił pokierować akcją ratunkową, wiedział jak działa sprzęt do wzywania pomocy i jak przetrwać w ekstremalnych warunkach, gdyby kiedykolwiek na morzu spotkała Cię przykra niespodzianka.

Prawdopodobieństwo, że w rzeczywistości będziesz musiał zastosować wiedzę zdobytą na tym kursie jest minimalne, ale warto to wiedzę mieć na wszelki wypadek, by w ekstremalnej sytuacji pomóc sobie i innym.

Kurs spełnia wymagania brytyjskiego urzędu morskiego MCA nawet dla żeglarzy zawodowych (na jednostki do 3000 ton), jest bezterminowy i może być potraktowany jako pierwszy dzień kursu ISAF offshore safety.

Kurs trwa ok 8-10 godzin, z czego minimum 3 godziny są na krytym, ogrzewanym basenie. Żeby zasymulować realne warunki jesteśmy ubrani w sztormiaki i kamizelki ratunkowe. Jeśli masz własną kamizelkę ratunkową, to dobry sposób by ją przetestować.

Bądź na bieżąco

Szkolimy w systemach